Poznaj nasze kierunki studiów

Noc Biologów już za nami

Noc Biologów już za nami

W piątek 10 stycznia 2020 roku w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu odbyła się kolejna już „Noc Biologów”  przygotowana przez wykładowców i studentów Instytutu Nauk o Zdrowiu.

Uczestnicy programu mieli możliwość wziąć udział w trzech panelach poświęconych zdrowiu, tj. „Bakterie – przyjaciele naszego organizmu”, „Ciało pod lupą”, „Serce w obrazie krzywej elektrokardiograficznej”.

„Noc Biologów” rozpoczął wykład mgr. inż. Anny Malarek pt. „Znaczenie probiotyków w życiu człowieka”, gdzie młodzi słuchacze mieli możliwość zrozumieć, jak ważne są one dla naszego organizmu. Następnie słuchacze podzielili się na grupy. Pierwsza grupa udała się do sali, gdzie pod okiem mgr inż. Anny Malarek oraz studentów kierunku Dietetyka mogła zobaczyć, jak wygląda analiza składu ciała i jak ją wykonać. Druga grupa w tym czasie uczestniczyła w zajęciach praktycznych, gdzie z bliska przyglądała się pracy serca, uczyła się interpretować zapis linii EKG generowany przez symulatory medyczne oraz miała możliwość zobaczyć, jak wygląda przywracanie akcji serca. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zwiedzić Centrum Symulacji Medycznej.

W tym roku zainteresowanie „Nocą Biologów” przerosło nasze wszelkie oczekiwania. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy. Mamy jednocześnie nadzieję, że i w przyszłym roku przyciągnie ona uwagę tak wielu osób.

Serdecznie dziękujemy również prowadzącym: mgr inż. Annie Malarek, mgr Agacie Wiśniewskiej-Walkiewicz, wszystkim zaangażowanym ratownikom medycznym, technikom symulacji medycznej oraz studentom kierunków Dietetyka i Pielęgniarstwo.