Poznaj nasze kierunki studiów

Nowe publikacje pracownika dydaktycznego naszej Uczelni

Data utworzenia: 8 listopada 2016r.

Nowe publikacje pracownika dydaktycznego naszej Uczelni

Ukazały się dwie pozycje książkowe współautorstwa naszego pracownika dydaktycznego dr Zbigniewa Witkowskiego. Osoba autora jest doskonale znana sympatykom piłki nożnej. To główny trener Reprezentacji Polski U-17 kobiet, z którą w 2013 roku po zwycięstwie w finale ze Szwecją (1-0) zdobył tytuł Mistrza Europy, osiągając największy sukces w historii polskiej piłki kobiecej.

Pierwszy z podręczników we współpracy z Wł. Żmudą prezentuje podział techniki piłki nożnej i poszczególnych jej elementów, analizę techniki wykonania i błędy występujące przy nauczaniu różnych elementów technicznych oraz szczegółową metodykę ich nauczania z praktycznymi przykładami konspektów zajęć szkoleniowo-treningowych.

Drugi podręcznik, który powstał we współpracy z Wł. Żmudą i A. Piechniczkiem przedstawia uniwersalny program przygotowania taktycznego z akcentem na metodykę nauczania i doskonalenia taktyki gry. Uwzględniono w nim współczesne tendencje rozwojowe piłki nożnej na bazie analizy gry najlepszych zespołów MŚ, ME i LM.

Podręczniki przeznaczone są głównie dla uczestników kursów trenerskich zgodnych z konwencją przyjętą przez UEFA (Europejska Federacja Piłki Nożnej) i systemem kształcenia i licencjonowania trenerów PZPN (Polskiego Związku Piłki Nożnej). Podręczniki są także skierowane do aktualnych trenerów piłki nożnej, wykładowców i studentów, zawodników uprawiających tę dyscyplinę sportu, pracowników naukowych, a także nauczycieli wychowania fizycznego i pracowników instytucji związanych z piłką nożną oraz sportem i kulturą fizyczną.