Poznaj nasze kierunki studiów

Nowy Rektor MUP Oświęcim wybrany!

Data utworzenia: 4 maja 2020r.

Nowy Rektor MUP Oświęcim wybrany!

W dniu 4 maja 2020 r.  Kolegium Elektorów Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu podczas spotkania wyborczego, wybrało nowego Rektora Uczelni  na kadencję 2020 – 2024.

Stanowisko od 1 września 2020 r. obejmie dr n. o zdr. Sonia Grychtoł, która od 2016 roku pełni w Uczelni funkcję Prorektora ds. studentów.

Nowa Rektor związana jest z oświęcimską Uczelnią od października 2014 r., początkowo jako nauczyciel akademicki, a  od 2015 r. jako  Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa.

Dr Sonia Grychtoł posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte  podczas wieloletniej pracy na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a także poza szkolnictwem wyższym, na stanowiskach kierowniczych m.in.  jako:

– Dyrektor ds. Medycznych i Rozwoju firmy „Helimed” Imaging w Katowicach,

– Kierownik Działu Metodyczno – Organizacyjnego Szpitala Klinicznego nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie m.in. zarządzała kontraktem oraz koordynowała działania administracyjne szpitala,

– Inspektor ds. medycznych w Wydziale Zdrowia i Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice, w którym tworzyła i wdrażała projekty oraz programy profilaktyki,  promocji zdrowia w mieście.

Nowej Pani Rektor składamy serdeczne gratulacje. Życzymy odwagi, siły, determinacji w podejmowaniu kolejnych wyzwań i celów, a także samych sukcesów w życiu zawodowym, jak i prywatnym.