Poznaj nasze kierunki studiów

O bankowości elektronicznej z przedstawicielami Banku PEKAO S.A.

Data utworzenia: 22 listopada 2021r.

Grupa ludzi siedzi w auli i słucha wykładu przedstawicielek Banku S.A.

W poniedziałek 15 listopada 2021 r., w Instytucie Informatyki odbyły się warsztaty dla studentów Finansów i Rachunkowości oraz informatyki, przeprowadzone przez dyrektorów dwóch oddziałów Banku PEKAO SA: Panią Katarzynę Brzozowską i Panią Ilonę Barcik.

Tematem warsztatów był rozwój usług bankowych, wdrażanie innowacji przez banki, zagrożenia jakie niesie ze sobą rozwój bankowości elektronicznej oraz rola banków w rozwijaniu koncepcji „smart city”.

W ramach spotkania studenci zapoznali się również z nowoczesnymi technologiami i produktami w sektorze bankowym, zasadami bezpieczeństwa transakcji bankowych w Internecie oraz obejrzeli filmy edukacyjne, które miały na celu przestrzec użytkowników bankowości elektronicznej przed atakami hakerów internetowych. Ponadto poznali konkretne przykłady, w jaki sposób banki uczestniczą w rozwoju „smart city”.


Zachęcamy do zapoznania się z  materiałem dotyczącym bezpieczeństwa usług bankowych, przygotowanym przez Związek Banków Polskich: https://zbp.pl/dla-klientow/bezpieczne-bankowanie/bankowosc-internetowa