Poznaj nasze kierunki studiów

Ósmy zjazd uczestników projektu Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy już za nami

Data utworzenia: 21 maja 2019r.

Ósmy zjazd uczestników projektu Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy już za nami

W sobotę 18-go maja br., w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się ósmy zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) uczestniczyły w zajęciach twórczych z wykorzystaniem pedagogiki zabawy. Modelowali balony oraz bawili się z chustą KLANZY. Poznawali także w jaki sposób budować konstrukcje w LEGO Education Smart Kit.

Grupy wiekowe 10-12 lat brały udział w zajęciach z podstaw kodowania obrazów w Edumatrix oraz uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego ‘the world around me and beyond’.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) poznali historię i cechy pieniądza, gotówki i waluty. Ponadto wzięli udział w zajęciach na temat zasad dobrego zachowania i etykiety jako sztuka życia.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach na temat rozwiązywania konfliktów metodą  bez zwycięzców i bez pokonanych oraz poznali co to są choroby dietozależne i jakie mogą być ich skutki.

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 25-go maja br., na które już serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/