Oświęcimski Uniwersytet Dziecięcy w murach Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu

Data utworzenia: 14 marca 2024r.

Zdjęcie przedstawiające stary zegar

W dniu 9 marca 2024 r. w naszej Uczelni odbyły się zajęcia dla dzieci, będących słuchaczami Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Spotkania odbyły się w dwóch grupach wiekowych: 6-8 lat i 9-12 lat. Temat spotkań brzmiał: „Czas – czwarty wymiar”.

Zajęcia z dziećmi poprowadziła dr Bożena Tyran – pracownik Instytutu Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

Dzieci zapoznały się z historią zegarów – od pierwszych niedoskonałych koncepcji po współczesne rozwiązania, pozwalające odmierzać upływający czas z bardzo dużą precyzją.

Słuchacze Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego mieli możliwość zobaczyć i zapoznać się z funkcjonowaniem zegara kulkowego Leonarda da Vinci. Dzieci podjęły także trudną próbę efektywnego gospodarowania czasem podczas realizacji wyzwania, którego granice czasowe odmierzał piasek przesypujący się klepsydrze.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć w naszej Uczelni bardzo sympatycznych, młodych adeptów sztuki zarządzania czasem. Dzięki aktywności dzieci zajęcia były nieszablonowe i bardzo interesujące. Zapraszamy ponownie!

Dzieci tworzą konstrukcję z kubeczków Zdjęcie przedstawiające stary zegar