Poznaj nasze kierunki studiów

Piąty zjazd uczestników projektu Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy już za nami

Piąty zjazd uczestników projektu Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy już za nami

W sobotę 6-go kwietnia br., w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się piąty zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) uczyły się „jak zarządzać kieszonkowym w arkuszu kalkulacyjnym” oraz „co to jest grzeczność językowa w aspekcie świąt wielkanocnych”. Grupy wiekowe 10-12 lat wzięły udział w warsztatach muzycznych i tworzyły instrumenty – kij deszczowy. Dodatkowo pogłębili wiedzę w zakresie matematyki, poznawali „świat liczb i ich ciekawe własności z kalkulatorem graficznym” (część druga). Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) uczestniczyli w zajęciach językowych „discovering the world” oraz w zajęciach z zakresu matematyki, także po angielsku „mathematics everyday and everywhere”.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach z dietetyki „zacznij odżywiać się zdrowo” oraz w  zajęciach  „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 13-go kwietnia br., na które już serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/