Poznaj nasze kierunki studiów

Po raz czwarty zostaliśmy laureatami Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości!

Data utworzenia: 24 lutego 2022r.

Po raz czwarty zostaliśmy laureatami Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości!

Z wielką dumą informujemy, że już po raz czwarty znaleźliśmy się w gronie laureatów Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości.

Program Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości to wsparcie publicznych uczelni zawodowych w doskonaleniu jakości kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym.

W ramach programu przyznawana jest premia finansowa w wysokości 1 miliona złotych dla uczelni, które mogą pochwalić się bardzo wysokimi kryteriami związanymi z oceną jakości kształcenia wydaną przez Polską Komisję Akredytacyjną oraz najlepszymi losami zawodowymi swoich absolwentów. Co więcej, wynik monitoringu losów absolwentów musi wskazywać, że względny wskaźnik bezrobocia absolwentów studiów pierwszego stopnia jest mniejszy lub równy 0,94 oraz zarobków absolwentów studiów pierwszego stopnia jest większy lub równy 0,56.

Wsparcie pieniężne jest przyznawane w formie zwiększenia subwencji podstawowej na  podniesienie jakości kształcenia. Środki z programu pozwalają uczelniom zawodowym na dostosowanie programu studiów do potrzeb regionalnych rynków pracy.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni, że znaleźliśmy się na 1. miejscu spośród 15 publicznych uczelni zawodowych, które  zostały wyróżnione w tym programie.

Zapraszamy do obejrzenia konferencji Ministra Nauki i Edukacji, podczas której ogłosił tegorocznych laureatów Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości i opowiedział szerzej o założeniach programu: