Poznaj nasze kierunki studiów

Podsumowanie akcji „Każdy może zostać Świętym Mikołajem!”

Data utworzenia: 8 grudnia 2017r.

Podsumowanie akcji „Każdy może zostać Świętym Mikołajem!”

W dniu 6 grudnia 2017 r. Uczelnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu zamieniła się  w  wioskę  Św. Mikołaja. Wszystko to za sprawą akcji pod nazwą  „Każdy może zostać Świętym Mikołajem!”, w wyniku której dzieci oraz młodzież z Domu Dziecka w Oświęcimiu,  Domu Dziecka
w Kętach i Wioski Dziecięcej w Rajsku spotkały się  ze Świętym z siwą brodą w czerwonym stroju, a także  spędziły niezapomniane chwile w akademickiej atmosferze.

Podopiecznych domów dziecka wraz z ich opiekunami  serdecznie  przywitała Pani Prorektor ds. ogólnych i nauczania dr Katarzyna Wadoń- Kasprzak.  Dzięki wykładowcy z Instytutu Zarządzania i inżynierii produkcji dr. Radosławowi Foldze  wszyscy zgromadzeni w Auli im. K. Piechowskiego wysłuchując wykład o pasji,  godności i szacunku poczuli się  jak prawdziwi studenci.

Kolejnym, najważniejszym punktem wydarzenia było przybycie Świętego Mikołaja, który obdarował naszych gości wspaniałymi prezentami.  Rozpakowywaniu paczek towarzyszyła euforia, radość i uśmiech na twarzach naszych milusińskich.

Po opadnięciu emocji dzieci oraz młodzież zostały zaproszone na zajęcia przygotowane przez studentów.  Najmłodsi wzięli udział w warsztatach tanecznych, zdobieniu pierniczków i malowaniu  ozdób świątecznych z masy solnej. Natomiast starsze dzieciaki oraz młodzież pochłonęły gry planszowe, a także komputerowe.

Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu udało się  nam wywołać radość i spełnić choć namiastkę dziecięcych marzeń.

Składamy gorące podziękowania dla naszych sponsorów: firmie  transportowej KDSZ-trans i producentowi sztachet  plastikowych do ogrodzeń OLOPLAST, a także darczyńcom: firmie AKSAMAUSTROTHERM, Dorian Fitness Club, bez których nie byłoby  możliwe zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia, jak
i wręczenie wspaniałych prezentów.

Wyrazy wdzięczności należą się również dr. Radosławowi Foldze za  wygłoszenie ciekawego, pouczającego wykładu oraz naszym nieocenionym studentom z kierunku Pedagogika, kołom  naukowym Logos  Activus, AKGS „Gościniec”, sekcji e-sportowej i organizacyjnej, którzy stanęli na wysokości zadania i w znakomity sposób zaaranżowali czas naszym  przemiłym gościom.

Szczególne podziękowania należą się także pracownikom oraz studentom naszej Uczelni, którzy wsparli zbiórkę.