Poznaj nasze kierunki studiów

Podsumowanie działalności Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów Rodziny

Data utworzenia: 29 stycznia 2020r.

Podsumowanie działalności Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów Rodziny

Studenckie Koło Naukowe Pedagogów Rodziny nie przestaje zaskakiwać i nie zwalnia tempa. Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z działalności grupy w roku akademickim 2019/2020.

Przypominamy, że do wszystkich kół studenckich, działających na terenie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, wciąż można dołączać. Zapraszamy!


Już w drugim tygodniu października odbyła się Gala wręczenia Laurów Uczelni 2019. Nasze koło otrzymało nominację w kategorii ,,organizacja studencka”. Nominację w kategorii ,,student/studentka” otrzymała ówczesna przewodnicząca koła, Pani Natalia Czempas, natomiast nominację w kategorii ,,nauczyciel akademicki” otrzymała Pani mgr Magdalena Gadamska – Kyrcz, która jest opiekunem koła.

Na początku listopada miałyśmy okazję gościć u nas Pana Bartosza, działającego w Akademii Przyszłości. Opowiedział nam jak wygląda wolontariat w tego rodzaju instytucji, czego możemy się spodziewać i co zrobić, żeby zostać wolontariuszem.

Kilka dni później, 07.11.2019r. uczestniczyłyśmy w konferencji pt. ,,Macierzyństwo i jego odsłony” w Krakowie. Było to niezwykle ciekawe i pouczające wydarzenie, dzięki któremu dowiedziałyśmy się bardzo wielu interesujących informacji, które z pewnością przydadzą się nam w naszej przyszłej pracy zawodowej.

Ponadto pod koniec listopada został wybrany nowy zarząd Studenckiego Koło Naukowego Pedagogów Rodziny. Obecnie stanowisko przewodniczącej obejmuje Oliwia Mojeszczyk, zastępcą została Kamila Olearczyk, skarbnikiem Aneta Zawarus, a sekretarzem Natalia Duda.

Od 02 do 15 grudnia 2019 roku prowadziłyśmy akcję ,,Paczuszka dla maluszka”, która miała na celu zbiórkę artykułów higienicznych, środków pielęgnacyjnych dla maluszków, chusteczek nawilżanych, pieluszek jednorazowych, produktów dla mam, itp. Udało nam się zebrać wiele niezwykle potrzebnych rzeczy. Wszystko zostało przekazane do Domu Samotnej Matki w Wadowicach.

W ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka” odbyła się również charytatywna sprzedaż ciast, współorganizowana wraz ze Stowarzyszeniem Integracji i Współpracy Społecznej SPLOT. Zebrane środki zostały przekazane Stowarzyszeniu.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcjach za zaangażowanie i liczymy na wsparcie w kolejnych eventach. Serdecznie pozdrawiamy.

 

Autor: Oliwia Mojeszczyk