Poznaj nasze kierunki studiów

Pożegnaliśmy Absolwentów rocznika 2023!

Data utworzenia: 30 października 2023r.

Absolwenci rzucają biretami przed wejściem do Uczelni

W poniedziałek, 23 października 2023 r. pożegnaliśmy kolejnych absolwentów Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

W uroczystości udział wzięły Władze Uczelni: Rektor dr Sonia Grychtoł, prof. MUP, Prorektor ds. Nauczania i Rozwoju dr Katarzyna Wadoń-Kasprzak, Prorektor ds. Studenckich i Promocji dr. Radosław Folga, Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych mgr Justyna Kuglin, a także dr Joanna Stuglik – Dyrektor Instytutu Nauk Inżynieryjno-Technicznych, dr Dobrochna Sztajerska – Dyrektor Instytutu Nauk o Ekonomii i Bezpieczeństwie, dr Jadwiga Oleksy – Dyrektor Instytutu Nauk Humanistyczno-Społecznych oraz dr Kornelia Wac – Wicedyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu.  Swoją obecnością zaszczycili nas również nauczyciele akademiccy, promotorzy, recenzenci, a przede wszystkim absolwenci rocznika 2023, którzy przybyli wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.

Wydarzenie rozpoczęła Pani Rektor dr Sonia Grychtoł, prof. MUP, która powitała wszystkich zgromadzonych na Auli im. Kazimierza Piechowskiego, a następnie pogratulowała absolwentom zakończenia studiów i złożyła im życzenia.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów i wyróżnień absolwentom. Dyrektorzy poszczególnych Instytutów uroczyście rozdali dyplomy ukończenia studiów, a także złożyli gratulacje wszystkim osobom, które w roku akademickim 2022/2023 zakończyły studia.

Podczas Pożegnania Absolwentów wyróżnione zostały także osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się swoją działalnością i osiągnięciami. Wśród wyróżnionych osób znalazł się Pan Szymon Luranc oraz Pan  Maksymilian Kocyła, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen z całego toku studiów, spośród wszystkich tegorocznych absolwentów.

Gratulacje i podziękowania skierowane zostały również do Pani Renaty Domanus, Pani Klaudii Kucharskiej, Pani Karoliny Pasierbek, Pani Oliwii Pichnar, Pani Natalii Zacnej i Pani Darii Żywioł za zaangażowanie w rozwój i promocję Uczelni, a przede wszystkim za godne reprezentowanie interesów wszystkich studentów w ramach działalności w Samorządzie Studenckim.

W trakcie wydarzenia nie mogło również zabraknąć przemówienia przedstawiciela absolwentów rocznika 2023, które w tym roku wygłosiła Pani Karolina Pasierbek, która w kilku zdaniach podsumowała i podziękowała za owocne lata nauki na oświęcimskiej Uczelni.

Na zakończenie uroczystości zebrani na Auli obejrzeli prezentację podsumowującą lata spędzone w oświęcimskiej Alma Mater.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na Facebooku:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=MUPOswiecim&set=a.727262042752965


Pożegnanie absolwentów połączone było również z Galą wręczenia Laurów Uczelni 2023, podczas której poznaliśmy członków społeczności akademickiej oraz partnerów Uczelni, którzy wyróżnili się działalnością i zaangażowanie w rozwój Uczelni. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia w oddzielnym wpisie.