Poznaj nasze kierunki studiów

Pracownik Instytutu Zarządzania i Inżynierii Produkcji kandydatem do tytułu „Złoty Inżynier 2020”

Data utworzenia: 27 listopada 2020r.

Pracownik Instytutu Zarządzania i Inżynierii Produkcji kandydatem do tytułu „Złoty Inżynier 2020”

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dr inż. Adam Tarniowy, Zastępca Dyrektora Instytutu Zarządzania i Inżynierii Produkcji Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu,  został nominowany  do tytułu „Złoty Inżynier 2020” – plebiscytu, którego organizatorem  jest redakcja dwutygodnika „Przegląd Techniczny – gazety inżynierskiej” oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna.

„Złoty Inżynier” jest nagrodą przyznawaną wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która popularyzuje ich dokonania. Ma na celu promocję dokonań polskich inżynierów oraz zwrócenie uwagi na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki.


Dr inż. Adam Tarniowy od 1997 r. jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, prezesem Zarządu Oddziału SITPChem w Oświęcimiu i wiceprezesem Zarządu Głównego.

Jest doświadczonym inżynierem, nauczycielem akademickim,a także autorem wielu wdrożeń i 4 patentów oraz  ponad 60  publikacji w czasopismach naukowo-technicznych.

Dr Tarniowy wypromował kilkadziesiąt prac licencjackich i inżynierskich. Kierował wieloma projektami badawczymi finansowanymi przez Komitet Badań Naukowych.


Głosowanie w plebiscycie „ZŁOTY INŻYNIER 2020” zostanie uruchomione w styczniu 2021.

Na kandydatów można będzie oddawać swoje głosy za pośrednictwem oficjalnej strony czasopisma.


Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!