Poznaj nasze kierunki studiów

Praktyka zawodowa w Getyndze (Niemcy) – w ramach programu Erasmus+

Data utworzenia: 14 maja 2018r.

Praktyka zawodowa w  Getyndze (Niemcy) – w ramach programu Erasmus+

Jesteś na drugim roku studiów? Musisz odbyć praktykę zawodową? Zastanawiasz się gdzie? Nie masz pomysłu? Znasz język niemiecki ? To jest szansa dla Ciebie !!!


Bernard Bigaj – student II roku  Filologii germańskiej z językiem angielskim odbył praktykę zawodową w Niemczech w ramach programu Erasmus+.  Praktyka trwała 3 miesiące (od 1 lutego do 30 kwietnia).  Pracował jako recepcjonista, w jednym z najlepszych  hoteli w Niemczech – Hotel Freizeit In w Getyndze.

Hotel Freizeit In jest 4-gwiazdkowym hotelem o podwyższonym standardzie. Obiekt usytuowany jest blisko centrum i Starego Miasta w Getyndze.  Znajduje się tam, poza restauracjami,  centrum odnowy biologicznej Vital Spa z basenem, salą gimnastyczną i innymi atrakcjami.

Getynga jest jednym z głównych ośrodków naukowych w Niemczech, jest dużym uniwersyteckim miastem, w którym studiuje ponad 30 tysięcy studentów. W mieście znajduje się rynek z ratuszem i figurą Gęsiareczki Elizy, która jest symbolem miasta. Infrastruktura jest zabytkowa, zabudowa malownicza z elementami staro-germańskimi. Ludzie są bardzo sympatyczni i życzliwi. Komunikacja miejska zawiezie w każde miejsce w mieście i okolicy.

Do Getyngi można dojechać pociągiem ICE lub autobusem z Polski.

Czas spędzony w Niemczech był czasem bardzo inspirującym i rozwijającym. Poznałem wielu bardzo sympatycznych i kompetentnych ludzi, od których dużo się nauczyłem i co mam nadzieję wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej. Zdobyte doświadczenie i umiejętności językowe będą moim atutem podczas kolejnych lat studiów, a w  przyszłości i w karierze zawodowej. Absolutnie polecam wszystkim wyjazd na praktykę zawodową w ramach programu Erasmus+. Warto!