Poznaj nasze kierunki studiów

Praktyki studenckie w Niemczech

Data utworzenia: 23 kwietnia 2018r.

Praktyki studenckie w Niemczech

W ramach podpisanej  umowy o współpracy między  naszą Uczelnią  i  hotelem  w Getyndze,   studenci Filologii germańskiej z językiem angielskim  Katarzyna Olszowska i Bernard Bigaj odbywają obecnie praktyki studenckie. Bernard Bigaj w recepcji, a  Katarzyna Olszowska w strefie wellness.

Przebywająca w tym mieście delegacja z naszej Uczelni na czele z JM Rektorem prof. zw. dr hab. Witoldem Stankowskim, Panią Prorektor ds. studentów dr n. o zdr. Sonia Grychtoł i pracownikami Instytutu Nauk Humanistycznych dr Elwirą Miter-Dąbrowską, prof. hon. dr Matthiasem Gleitze odwiedziła pana Olafa Feuerstein dyrektora hotelu, w którym nasi studenci zdobywają doświadczenie i praktykę zawodową.

Pan Feuerstein bardzo gościnnie przyjął naszą delegację.  W sympatyczny i pełen entuzjazmu sposób przybliżył  historię oraz szczególną atmosferę hotelu. Jest to bardzo duży, międzynarodowy, doskonale zarządzany czterogwiazdkowy hotel, który emanuje wyjątkową artystyczną atmosferą, a do tego jest  niebanalnie  urządzony.

Po rozmowach ze studentami okazało się, że nasi przyszli filolodzy są  bardzo zadowoleni z praktyk. Znajdują się  pod doskonałą opieką, a także  poznają różnorodne czynności związane z pracą w hotelu. Dodatkowo doskonalą umiejętność posługiwania się językami obcymi.

Na zakończenie wizyty Pan Rektor zaprosił Dyrektora  hotelu „Freizeit In” do Polski, a w szczególności do odwiedzenia naszej Uczelni.

Rewizyta odbędzie się już w maju.

 

Autor: dr Elwira Miter – Dąbrowska