Poznaj nasze kierunki studiów

Przedsiębiorczość w praktyce

Data utworzenia: 29 maja 2024r.

Przedsiębiorczość w praktyce

W środę, 29 kwietnia 2024 r. odbyły się warsztaty ekonomiczne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Grojcu, zorganizowane przez Zakład Zarządzania i Finansów, Instytutu Nauk o Ekonomii i Bezpieczeństwie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

Na wstępie uczniowie wysłuchali wykładu z podstaw ekonomii prowadzonego przez Panią dr inż. Sylwię Kołakowską, która wykorzystując interaktywne metody nauczania, omówiła podstawowe terminy ekonomiczne, takie jak popyt, podaż, inflacja czy rynek, które wprowadziły ich w tematykę warsztatów praktycznych. W następnej części spotkania uczniowie klas młodszych wraz z nauczycielami wzięli udział w zajęciach pt. „Jak zostać ekspertem od pieniędzy?” prowadzonych przez Panią dr inż. Sylwię Kołakowską.

Starsi uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi przedsiębiorcy prowadząc rozgrywkę w grze ekonomicznej „Szkoła Biznesu – przedsiębiorczość w praktyce” pod czujnym okiem Pani dr Joanny Miłoń oraz Pani dr Anny Jonkisz-Zacny. Warsztaty zakończyły się dyskusją na temat znaczenia edukacji ekonomicznej oraz jej wpływu na życie codzienne.

Za ogromne zaangażowanie i aktywność wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Ostatnim punktem wizyty uczniów w murach Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu była wizyta w Bibliotece Uczelni, gdzie Pani Dyrektor mgr Marzena Kiryjczuk-Bliźnik w interesujący sposób zapoznała wszystkich ze sposobem funkcjonowania biblioteki i pokazała pomieszczenia oraz zbiory biblioteczne.

Spotkanie zakończyło się serdecznym pożegnaniem, a uczniowie wyrazili chęć ponownego odwiedzenia Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu.

Uczniowie zebrali się w grupie przed stołem prezydialnym gdzie rozłożona jest gra ekonomiczna Uczniowie grają w grę ekonomiczną Uczniwoie zwiedzają bibliotekę Uczelni Uczniowie zwiedzają wystawę poświęconą psom ratoniczym