
POTWIERDZENIE EFEKTÓW UCZENIA SIĘ
Procedura
Osoba może zostać przyjęta na określony kierunek studiów oraz poziom w wyniku potwierdzania efektów uczenia się. Dyrektor Instytutu na wniosek studenta, złożony nie później niż 14 dni od dnia rozpoczęcia semestru, wydaje decyzję o zaliczeniu modułów zajęć uznanych w procesie weryfikacji efektów uczenia się i wyraża zgodę na indywidualny plan studiów, wyznaczając opiekuna naukowego spośród nauczycieli akademickich posiadających stopień doktora.
Za zaliczone moduły zajęć uznane w drodze potwierdzania efektów uczenia się, student otrzymuje liczbę punktów ECTS przyporządkowaną do tych zajęć, w łącznym wymiarze nie większym niż 50 % punktów ECTS przypisanych do danego programu studiów określonego, poziomu i profilu studiów.
Dyrektor Instytutu zatwierdza ustalony przez opiekuna naukowego i studenta indywidualny plan studiów w ramach programu studiów na określonym kierunku, poziomie i profilu studiów.
Student, przyjęty na określony kierunek, poziom i profil, włączony jest do regularnego trybu studiów i uczestniczy w zajęciach wraz ze studentami danego kierunku studiów.
Zaliczone moduły zajęć w wyniku potwierdzania efektów uczenia się dokumentuje się w dokumentacji przebiegu studiów i wpisuje się „zaliczono”.
Do średniej ocen ze studiów nie wlicza się zajęć zaliczonych w trybie potwierdzania efektów uczenia się. Zaliczone moduły zajęć w wyniku potwierdzania efektów uczenia się wyszczególnione są w suplemencie do dyplomu.
Informacje ogólne
Uchwała 22-2021 ws. procedury potwierdzania efektów uczenia się
Opłata
Opłata za uruchomienie procedury potwierdzania efektów uczenia się od roku akademickiego 2024/2025 wynosi 500 zł za każdy jeden przedmiot, o uznanie którego ubiega się kandydat w wyniku wszczęcia procedury.