Poznaj nasze kierunki studiów

Relacja dra Marka Bielskiego z pobytu w uczelni partnerskiej Muğla Sitki Koçman University w Turcji w ramach programu Erasmus+

Data utworzenia: 14 czerwca 2019r.

Relacja dra Marka Bielskiego z pobytu w uczelni partnerskiej Muğla Sitki Koçman University w Turcji w ramach programu Erasmus+

W dniach 13 – 18 maja 2019 r. przebywałem w Turcji w ramach programu Erasmus+,  obejmującego wymianę nauczycieli akademickich realizujących krótkie programy nauczania w uczelniach partnerskich. Uniwersytetem, który odwiedziłem był Muğla Sitki Koçman University w miejscowości Muğla, będącej stolicą regionu o tej samej nazwie, leżącego w południowo-zachodniej Turcji w rejonie Morza Egejskiego. Uniwersytet ten położony jest na rozległym kampusie, w niezwykle urokliwym miejscu, z którego roztacza się wspaniały widok na pobliskie góry.

Miałem przyjemność prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów pierwszego, drugiego i trzeciego roku studiów z kierunku Filologia angielska. Prowadzone wykłady i seminaria obejmowały wiele tematów związanych z nauczaniem i uczeniem się języka angielskiego.

Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dyskusje po ich zakończeniu daleko wybiegały poza ramy danego przedmiotu i obejmowały szereg tematów związanych z historią, kulturą, gospodarką i życiem codziennym we współczesnej Polsce. Wiele pytań padało też ze strony studentów planujących pobyt na polskich uczelniach, w tym również naszej, w ramach programu Erasmus+.

Krótki pobyt w Turcji dostarczył mi szereg wrażeń, nie tylko akademickich, ale również turystycznych, kulinarnych i estetycznych, dlatego gorąco polecam zarówno studentom jak i pracownikom skorzystanie z możliwości jakie daje współpraca naszej uczelni z Muğla Sitki Koçman University.

Dr Marek Bielski

Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych

Im. Jana Karskiego