Poznaj nasze kierunki studiów

Relacja z etapu wojewódzkiego VI edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i Elżbieta Zawacka”

Data utworzenia: 15 kwietnia 2019r.

Relacja z etapu wojewódzkiego VI edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i Elżbieta Zawacka”

W dniu 5 kwietnia 2019 r. na terenie naszej Uczelni odbył się etap wojewódzki VI edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i Elżbieta Zawacka”.  Konkurs zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie skierowany był do uczniów szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów i klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu z województwa małopolskiego.

Współorganizatorem finału konkursu była nasza Uczelnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu.

Uczestników konkursu i towarzyszących im nauczycieli uroczyście powitały: Pani Prorektor ds. ogólnych i nauczania dr Katarzyna Wadoń-Kasprzak, a także Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Pani Maria Nitka.

Etap wojewódzki konkursu składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Część pisemną stanowił test wiedzy, który pozwolił wyłonić finałowe piątki w dwóch kategoriach: uczniowie szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów oraz  szkół ponadpodstawowych. Uczniowie ci wzięli udział w drugiej, ustnej części konkursu, w której prowadzący dr Krzysztof Małysa zadawał trudne i bardzo szczegółowe pytania dotyczące życia, działalności Witolda Pileckiego i Elżbiety Zawackiej.

Pomiędzy częścią pisemną i ustną konkursu odbyła się część edukacyjna w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau, połączona z projekcją filmu dokumentalnego „Świadkowie” w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. Wizytę na terenie Muzeum zakończyło zapalenie zniczy pod Ścianą Śmierci.

Podsumowania konkursu  dokonała Przewodnicząca Komisji Konkursowej Pani Joanna Karp, która ogłosiła zwycięzców tegorocznej edycji.

Składamy serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu za wykazanie się niebywałą wiedzą i znajomością historii.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia, a przede wszystkim:

  • Komisji Konkursowej za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie etapu wojewódzkiego
  • Pani Joannie Karp za koordynację całego przedsięwzięcia
  • PKO Bank Polski  za ufundowanie wspaniałych nagród dla laureatów
  • cukierni Piskorek za przekazanie drożdżówek
  • restauracji Scorpion za  przygotowanie poczęstunku dla uczestników
  • pracownikom Uczelni za pomoc w organizacji konkursu

Szczegółowa lista laureatów konkursu znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie – https://kuratorium.krakow.pl/komunikat-organizacyjny-6-vi-edycji-malopolskiego-konkursu-sladami-niezlomnych-witold-pilecki-i-elzbieta-zawacka/