Poznaj nasze kierunki studiów

Relacja z targów „KARIERA IT”

Data utworzenia: 13 kwietnia 2018r.

Relacja z targów „KARIERA IT”

W sobotę 7 kwietnia w Katowicach w hotelu „Vienna House Easy Angelo” odbyły się targi pracy dla branży IT. Targi odwiedziło ponad 300 uczestników. Byli wśród nich również studenci kierunku Informatyka  z PWSZ Oświęcim. Swoje stoiska miało kilkanaście  firm z sektora IT mających na Śląsku swoje siedziby lub oddziały. Można było porozmawiać z wystawcami na każdym stoisku i uczestniczyć w większości wydarzeń.

Odwiedzający mogli także brać udział w wykładach i warsztatach.  Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Bardzo interesująca była prezentacja Marcina Szeligi o tym jak sieci neuronowe uczą się rozpoznawania obrazów. Na innym wykładzie Dawid Mazur przedstawił praktyczne podejście do zasad pisania „czystego kodu”.

Na targach można było rozpoznać jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy dla informatyków, a także jakie są oferty dla studentów szukających praktyk. Większość  firm oferuje odbycie praktyki i często jest to praktyka płatna.

W trakcie targów organizowane były także konkursy, w których można było wygrać cenne nagrody (Sony PlayStation, gry, książki).

Okazuje się, że wizyta na targach przynosi bardzo szybko efekty. Po kilku dniach od wydarzenia jeden ze studentów miał pierwszą rozmowę kwalifikacyjną.

Następna edycja w Katowicach będzie już we wrześniu.

Szczegóły programu targów można zobaczyć pod adresem: careercon.pl/konferencja/kariera-it-katowice-07-04-2018/