Poznaj nasze kierunki studiów

Rita Malinkiewicz kolejny raz w czołówce w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim!

Data utworzenia: 14 maja 2018r.

Rita Malinkiewicz kolejny raz w czołówce w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim!

Nasza studentka z kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji  Rita Malinkiewicz znalazła się na podium podczas odbywających się w ubiegły weekend Akademickich  Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. W jeździe indywidualnej na czas reprezentantka naszej Uczelni zajęła pierwsze miejsce, drugiego dnia zmagań drugie.

Jesteśmy ogromnie dumni, że w gronie studentów oświęcimskiej Alma Mater są osoby z tak dużym talentem, które pomimo  studiowania znajdują czas na spełnianie swoich pasji!

 

Poniżej krótka informacja przygotowana przez biuro prasowe AZS:

W zawodach wzięło udział prawie 200 zawodników i zawodniczek. Nie zabrakło czołowych polskich kolarzy górskich z reprezentantami naszego kraju i medalistami mistrzostw Polski na czele.  Wśród kobiet w wyścigu głównym złoty medal z czasem 01:19:34 wywalczyła Gabriela Wojtyła (ATH Bielsko Biała), drugie miejsce zajęła Rita Malinkiewicz (PWSZ Oświęcim), a trzecie przypadło Klaudii Czabok (AWF Warszawa).

W wyścigu głównym mężczyzn najszybszy okazał się Krzysztof Łukasik (Politechnika Warszawska), który na metę wyjechał z czasem 01:19:07. Drugie miejsce zajął Michał Topór (PWSZ Tarnów), a trzeci był Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski).

W klasyfikacji generalnej mężczyzn Politechnika Wrocławska wyprzedziła Politechnikę Warszawą i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, natomiast wśród pań na podium znalazły się kolejno ekipy Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Wrocławskiej oraz Politechniki Poznańskiej. W klasyfikacji uczelni technicznych mężczyzn zwyciężyła Politechnika Wrocławska, następne miejsca zajęły Politechnika Warszawska i Akademia Górniczko-Hutnicza w Krakowie.

Zawody były jednym z wyścigów kwalifikacyjnych do akademickiej reprezentacji Polski, która wystartuje na przełomie lipca i sierpnia w AMŚ w Portugalii.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim był AZS Katowice. Impreza była współfinansowana są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Śląskiego oraz Miasta Chorzów.