Poznaj nasze kierunki studiów

Robot Astorino zasilił laboratorium Robotyzacji procesów technologicznych

Data utworzenia: 22 listopada 2023r.

Robot Astorino zasilił laboratorium Robotyzacji procesów technologicznych

17 listopada 2023 r. na zajęciach z przedmiotu „Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych” na kierunku „Zarządzanie i inżynieria produkcji” pojawił się 6-osiowy robot edukacyjny Astorino Kawasaki Robotics oparty o druk 3D.

Zajęcia dydaktyczne wraz ze szkoleniem dla studentów poprowadził mgr inż. Przemysław Trzop z firmy ASTOR – dostawcy tego stanowiska. Uczelnia uzyskała również dostęp do plików z rysunkami 3D oraz materiałami szkoleniowymi tak, aby kadra dydaktyczna i studenci mogli poszerzać swoje kompetencje w projektowaniu i programowaniu systemów zrobotyzowanych.

Robot Astorino pozwala na kształcenie studentów kierunków inżynierskich na bardzo wysokim poziomie, gdzie wiedza w przystępny sposób jest przekształcana na praktyczne przykłady programu sterującego. Urządzenie jest bezpieczne w obsłudze, a dodatkowo programuje się go w taki sposób, jak każdego robota przemysłowego.

Astorino zasilił laboratorium robotyzacji procesów technologicznych oświęcimskiej uczelni, w którym znajdują się już inne roboty przemysłowe, stanowiska sterowania przemysłowego Astraada oraz systemy informatyczne Aveva InTouch.  ASTOR od ponad 35 lat pomaga firmom produkcyjnym podnosić efektywność procesów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze poprzez automatyzację, robotyzację i cyfryzację. Aktywnie wspiera branżę edukacyjną. Ponad 400 laboratoriów w blisko 200 szkołach i uczelniach technicznych posiada rozwiązania ASTOR z zakresu automatyki i robotyki. W 2023 roku firma ta podpisała umowę w zakresie współpracy w obszarze dydaktycznym z Małopolską Uczelnią Państwową im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.