Poznaj nasze kierunki studiów

Ruszyła rekrutacja do pracy w szpitalach tymczasowych i innych placówkach ochrony zdrowia leczących chorych na COVID-19

Data utworzenia: 6 listopada 2020r.

Ruszyła rekrutacja do pracy w szpitalach tymczasowych i innych placówkach ochrony zdrowia leczących chorych na COVID-19
Dołącz do zespołu małopolskich szpitali tymczasowych i innych placówek ochrony zdrowia leczących chorych na koronawirusa! Ze względu na coraz większą liczbę zakażeń konieczne jest powiększenie bazy łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Kluczowe znaczenie ma personel medyczny oraz wolontariusze posiadający uprawnienia medyczne i okołomedyczne.

 

Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski apeluje:

„Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

W ostatnim czasie mamy do czynienia, jako państwo, jako samorząd i jako wspólnota ludzi z wyjątkową sytuacją. Chcemy zażegnać zagrożenie, dlatego pragniemy zaprosić każdego z Was do dołączenia do profesjonalnego, oddanego zespołu, który zapewnia opiekę chorym w szpitalach tymczasowych. Od tego zależy zdrowie i życie naszych rodzin, sąsiadów czy kolegów z pracy. Będzie to bardzo odpowiedzialna i ważna misja. Nadszedł ten moment, w którym musimy wspólnie powstrzymać rozprzestrzenianie się zagrożenia. Dlatego proszę Was o wsparcie. Jest nam potrzebny każdy, kto potrafi i jest gotowy sprostać temu wyzwaniu zyskując wielkie uznanie w oczach Małopolan.

Potrzebujemy dzielnych, dobrych ludzi. Potrzebujemy Was!”

Do pracy potrzebny jest personel medyczny i wolontariusze posiadający uprawnienia medyczne bądź inne, istotne z punktu widzenia skompletowania zespołu szpitali tymczasowych i placówek najmocniej zaangażowanych w walkę z epidemią.  W szczególności potrzebni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, ale też pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii, a także  ludzie „dobrej woli”przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze, mający podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej.

Podzielcie się swoimi doświadczeniami i dołączcie do drużyny #SzpitaledlaMalopolski!

Zgłoszenia należy przekazywać za pośrednictwem adresu mailowego: malopolskieszpitaletymczasowe@muw.pl, infolinii 12 210 22 19 działającej w godzinach 7.30-18.00 lub formularza kontaktowego opublikowanego tutaj.

Wszelkie szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego –  https://www.malopolska.pl/aktualnosci/zdrowie/od-tego-zalezy-zycie-i-zdrowie-naszych-rodzin