RUSZYŁA REKRUTACJA NA STUDIA PODYPLOMOWE
Data utworzenia: 2 czerwca 2026r.
Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że od 1 czerwca 2026 r. ruszyła rekrutacja na trzy kierunki studiów podyplomowych:
- EDUKACJA ZDROWOTNA (dwusemestralne studia podyplomowe)
Głównym celem studiów jest przygotowanie Słuchaczy do prowadzenia zajęć z przedmiotu Edukacja Zdrowotna. Kierunek skierowany jest głównie do nauczycieli oraz pedagogów, którzy pragną zdobyć kwalifikacje do nauczania nowego przedmiotu w szkołach. Ponadto program jest także rekomendowany dla wszystkich osób związanych z edukacją, promocją zdrowia oraz profilaktyką, które pragną poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie kształtowania zdrowych nawyków i stylu życia wśród młodzieży.
Program studiów obejmuje następujące tematy:
- zdrowe odżywianie,
- aktywność fizyczna,
- profilaktyka chorób,
- kształtowanie prozdrowotnych postaw wśród dzieci i młodzieży,
- zdrowie psychiczne i emocjonalne,
- higiena i zdrowie osobiste,
- pierwsza pomoc – podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych,
- bezpieczeństwo w sieci,
- zdrowie i technologia (wpływ nowych technologii na zdrowie psychiczne i fizyczne),
- rekreacja jako element profilaktyki zdrowotnej.
Uczestnik studiów podyplomowych Edukacja zdrowotna będzie się mógł ubiegać w ramach tych studiów o uzyskanie certyfikatu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Wymagania:
- Warunek konieczny – posiadanie wykształcenia wyższego co najmniej I stopnia (w przypadku absolwenta studiów podyplomowych, zamierzającego podjąć pracę w szkole, wymagany jest tytuł magistra).
Studia są planowane do realizacji częściowo online, a także z uwzględnieniem potrzeb osób pracujących.
Opłata za jeden semestr kształcenia wynosi 1700 zł.
Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł.
- DIETETYKA ONKOLOGICZNA I PODSTAWY PREHABILITACJI (dwusemestralne studia podyplomowe)
Podstawowym celem jest zapoznanie z zasadami kompleksowej opieki nad tą grupą chorych, przekazanie wiedzy z zakresu żywienia, leczenia żywieniowego, wsparcia psychologicznego, fizjoterapeutycznego oraz przygotowania do leczenia chirurgicznego, chemioterapii i radioterapii. Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy w zespole interdyscyplinarnym, zajmującym się prawidłowym prowadzeniem pacjenta onkologicznego na każdym etapie choroby, a także samodzielnego sprawowania opieki i wspierania pacjentów w okresie przygotowawczym.
Wymagania:
- Warunek konieczny – posiadanie wykształcenia wyższego co najmniej I stopnia.
Studia są planowane do realizacji częściowo online, a także z uwzględnieniem potrzeb osób pracujących.
Opłata za jeden semestr kształcenia wynosi 3000 zł.
Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł.
- PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE (trzysemestralne studia podyplomowe)
Celem kształcenia Słuchaczy podyplomowych studiów jest przygotowanie do kompleksowej realizacji dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych zadań szkoły. Proces kształcenia zorientowany został na: kształtowanie kompetencji pozwalających Słuchaczowi na merytoryczną i metodyczną organizację oraz realizację zajęć; uświadamianie potrzeby pogłębiania, aktualizowania i integrowania zdobytej wiedzy psychologicznej i pedagogicznej z innymi dziedzinami wiedzy; odpowiedzialne pełnienie funkcji edukacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych z uwzględnieniem szczególnych potrzeb uczniów, indywidualizacji działań, bezpieczeństwa oraz etyki zawodowej. Szczególnie ważnym celem uczenia się jest rozbudzanie zainteresowań poznawczych uczniów, wspieranie ich rozwoju w procesie tutoringu szkolnego poprzez trafny dobór celów, metod (w tym metod aktywizujących), środków dydaktycznych (narzędzi TIK), a także stosowanie skutecznych działań ewaluacyjnych.
Wymagania:
- Posiadanie wykształcenia wyższego drugiego stopnia i uzyskanie tytułu zawodowego magistra.
Studia są planowane do realizacji częściowo online, a także z uwzględnieniem potrzeb osób pracujących.
Opłata za jeden semestr kształcenia wynosi 1500 zł.
Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł.
TERMINY REKRUTACJI
• 01 czerwca 2026 r. – 21 września 2026 r. – składanie podań wraz z kompletem dokumentów przez kandydatów w Kancelarii Uczelni (pok. 1.13, bud. Collegium Primum);
• 30 września 2026 r. – informacja o wynikach kandydatów przyjętych na studia podyplomowe;
• 01 października 2026 r. – 09 października 2026 r.– dodatkowy nabór;
• 14 października 2026 r. – informacja o wynikach dodatkowego naboru;
• 17 października 2026 r. – rozpoczęcie kształcenia.
ZGŁOSZENIA
Kandydaci proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/uYbGVykKdY
KONTAKT Z REKRUTACJĄ
Dział Nauczania, Planowania i Rozliczania Dydaktyki
tel. 33 842 98 35 / 33 842 98 33
e-mail: dzial.nauczania@uczelniaoswiecim.edu.pl
pok. 2.18 Collegium Primum


Wirtualny spacer
UHT SABERS Oświęcim
Laury Uczelni
Drukarki samoobsługowe Zeccer
Konkursy
KURSY I SZKOLENIA
Historia kampusu
Eurodesk
Aplikacja mobilna USOS
