Poznaj nasze kierunki studiów

RUSZYŁA REKRUTACJA NA STUDIA PODYPLOMOWE

Data utworzenia: 2 czerwca 2026r.

RUSZYŁA REKRUTACJA NA STUDIA PODYPLOMOWE

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że od 1 czerwca 2026 r. ruszyła rekrutacja na trzy kierunki studiów podyplomowych:

  • EDUKACJA ZDROWOTNA (dwusemestralne studia podyplomowe)

Głównym celem studiów jest przygotowanie Słuchaczy do prowadzenia zajęć z przedmiotu Edukacja Zdrowotna. Kierunek skierowany jest głównie do nauczycieli oraz pedagogów, którzy pragną zdobyć kwalifikacje do nauczania nowego przedmiotu w szkołach. Ponadto program jest także rekomendowany dla wszystkich osób związanych z edukacją, promocją zdrowia oraz profilaktyką, które pragną poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie kształtowania zdrowych nawyków i stylu życia wśród młodzieży.

Program studiów obejmuje następujące tematy:

  • zdrowe odżywianie,
  • aktywność fizyczna,
  • profilaktyka chorób,
  • kształtowanie prozdrowotnych postaw wśród dzieci i młodzieży,
  • zdrowie psychiczne i emocjonalne,
  • higiena i zdrowie osobiste,
  • pierwsza pomoc – podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych,
  • bezpieczeństwo w sieci,
  • zdrowie i technologia (wpływ nowych technologii na zdrowie psychiczne i fizyczne),
  • rekreacja jako element profilaktyki zdrowotnej.

Uczestnik studiów podyplomowych Edukacja zdrowotna będzie się mógł ubiegać w ramach tych studiów o uzyskanie certyfikatu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Wymagania:

  • Warunek konieczny – posiadanie wykształcenia wyższego co najmniej I stopnia (w przypadku absolwenta studiów podyplomowych, zamierzającego podjąć pracę w szkole, wymagany jest tytuł magistra).

Studia są planowane do realizacji częściowo online, a także z uwzględnieniem potrzeb osób pracujących.

Opłata za jeden semestr kształcenia wynosi 1700 zł.

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł.


  • DIETETYKA ONKOLOGICZNA I PODSTAWY PREHABILITACJI (dwusemestralne studia podyplomowe)

Podstawowym celem jest zapoznanie z zasadami kompleksowej opieki nad tą grupą chorych, przekazanie wiedzy z zakresu żywienia, leczenia żywieniowego, wsparcia psychologicznego, fizjoterapeutycznego oraz przygotowania do leczenia chirurgicznego, chemioterapii i radioterapii. Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy w zespole interdyscyplinarnym, zajmującym się prawidłowym prowadzeniem pacjenta onkologicznego na każdym etapie choroby, a także samodzielnego sprawowania opieki i wspierania pacjentów w okresie przygotowawczym.

Wymagania:

  • Warunek konieczny – posiadanie wykształcenia wyższego co najmniej I stopnia.

Studia są planowane do realizacji częściowo online, a także z uwzględnieniem potrzeb osób pracujących.

Opłata za jeden semestr kształcenia wynosi 3000 zł.

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł.


  • PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE (trzysemestralne studia podyplomowe)

Celem kształcenia Słuchaczy podyplomowych studiów jest przygotowanie do kompleksowej realizacji dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych zadań szkoły. Proces kształcenia zorientowany został na: kształtowanie kompetencji pozwalających Słuchaczowi na merytoryczną i metodyczną organizację oraz realizację zajęć; uświadamianie potrzeby pogłębiania, aktualizowania i integrowania zdobytej wiedzy psychologicznej i pedagogicznej z innymi dziedzinami wiedzy; odpowiedzialne pełnienie funkcji edukacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych z uwzględnieniem szczególnych potrzeb uczniów, indywidualizacji działań, bezpieczeństwa oraz etyki zawodowej. Szczególnie ważnym celem uczenia się jest rozbudzanie zainteresowań poznawczych uczniów, wspieranie ich rozwoju w procesie tutoringu szkolnego poprzez trafny dobór celów, metod (w tym metod aktywizujących), środków dydaktycznych (narzędzi TIK), a także stosowanie skutecznych działań ewaluacyjnych.

Wymagania:

  • Posiadanie wykształcenia wyższego drugiego stopnia i uzyskanie tytułu zawodowego magistra.

Studia są planowane do realizacji częściowo online, a także z uwzględnieniem potrzeb osób pracujących.

Opłata za jeden semestr kształcenia wynosi 1500 zł.

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł.

 

TERMINY REKRUTACJI

01 czerwca 2026 r. – 21 września 2026 r. – składanie podań wraz z kompletem dokumentów przez kandydatów w Kancelarii Uczelni (pok. 1.13, bud. Collegium Primum);
30 września 2026 r. – informacja o wynikach kandydatów przyjętych na studia podyplomowe;
01 października 2026 r. – 09 października 2026 r.– dodatkowy nabór;
14 października 2026 r. – informacja o wynikach dodatkowego naboru;
17 października 2026 r. – rozpoczęcie kształcenia.

ZGŁOSZENIA

Kandydaci proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/uYbGVykKdY

KONTAKT Z REKRUTACJĄ

Dział Nauczania, Planowania i Rozliczania Dydaktyki

tel. 33 842 98 35 / 33 842 98 33
e-mail: dzial.nauczania@uczelniaoswiecim.edu.pl
pok. 2.18 Collegium Primum