Poznaj nasze kierunki studiów

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Igrzysk Europejskich

Data utworzenia: 31 stycznia 2023r.

Zgromadzeni w Sali Senatu siedzą przy stole konferencyjnym, zwróceni w kierunku wyświetlanego na ekranie spotu dotyczącego Igrzysk

W czwartek, 26 stycznia 2023 r. do gościnnych murów Małopolskiej Uczelni Państwowej oficjalnie zawitały III Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023.

Był to efekt styczniowego spotkania, które odbyło się w warszawskim Centrum Olimpijskim PKOl, na którym przekazano MUP akt dziękczynienia za współudział w organizacji Igrzysk.

W spotkaniu udział wzięli Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego dr Sonia Grychtoł, prof. MUP, Prorektor ds. Studenckich i Promocji dr Radosław Folga, koordynator wolontariatu z ramienia Uczelni dr Witold Ziara, opiekunowie studenckich kół naukowych oraz studenci – przedstawiciele uczelnianych organizacji.

Do pomocy w organizacji Igrzysk Europejskich zachęcała studentów MUP Berenika Baranowska – dyrektor pionu wolontariatu Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich, która opowiadała o procesie rekrutacji, zaletach wolontariatu oraz korzyściach płynących z bycia w centrum sportowych zmagań. Przychylność dla młodzieży zapewniła również Rektor, wyrażając chęć wsparcia dla zaangażowanych w Igrzyska studentów.

W całym sportowym wydarzeniu udział weźmie prawie 8000 wolontariuszy, w samym Oświęcimiu będzie ich ok. 120, w tym studenci MUP. Tu areną zmagań będzie oświęcimska pływalnia, która gościć będzie sportowców walczących o medale w pływaniu artystycznym.

Wszystkim zainteresowanym studentom informacji udziela dr Witold Ziara, koordynator IE  z ramienia Uczelni. Więcej wiadomości już wkrótce.