Poznaj nasze kierunki studiów

Ruszyły przygotowania do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Data utworzenia: 13 stycznia 2023r.

Kobieta i dwóch mężczyzn pozują do zdjęcia. Mężczyzna na środku trzyma dokument

Rok 2023 w Małopolsce będzie stał pod znakiem młodzieży. Kraków i okolice staną się areną zmagań młodych sportowców w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Będzie to najważniejsze sportowe wydarzenie w tym roku, a Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego właśnie do niego dołączyła!

10 stycznia 2023 r. w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyło się spotkanie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego z włodarzami miast i rektorami uczelni – współgospodarzami Igrzysk, które zainicjowało partnerską współpracę, w tym działania wspierające wolontariat i promocję zawodów.

Małopolską Uczelnię Państwową im. rtm. Witolda Pileckiego reprezentował dr Witold Ziara, koordynator wydarzenia z ramienia Uczelni.

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca 2023 r. Rozgrywki toczyć się będą na obiektach sportowych m.in.: w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu oraz w Oświęcimiu!

Setki dziennikarzy z całej Europy relacjonować będą rywalizację siedmiu tysięcy sportowców z 48 krajów w 28 dyscyplinach, które przyciągną dziesiątki tysięcy kibiców. Działania organizacyjne wspierać będzie niemal osiem tysięcy wolontariuszy, w tym studenci MUP.

Wolontariusze, zaangażowani w 21 działach, będą m.in.: informować kibiców, witać gości w „welcome deskach”, w hotelach i na lotniskach, działać w strefach rozgrywek sportowych, będą wspierać organizatorów w wydawaniu akredytacji, a także dziennikarzy, zawodników, sędziów i reprezentacje narodowe.

Informacje dotyczące wolontariatu znajdują się na stronie: https://ie2023.pl/wolontariat.

Formularz rekrutacyjny dostępny w portalu wolontariusza: https://volunteers.european-games.org/.