Poznaj nasze kierunki studiów

Siódmy zjazd uczestników Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy za nami

Data utworzenia: 18 lutego 2020r.

Siódmy zjazd uczestników Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy za nami

 

W sobotę 15 lutego br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się siódmy w cyklu II zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsi uczestnicy (6-9 lat) wzięli udział w zajęciach z robotyki, na których przy pomocy klocków Lego WeDO 2.0 poznali czym są algorytmy i pętle w programowaniu. Ponadto, uczestniczyli w drugich zajęciach na temat marketingu, do czego służy i jakimi narzędziami się posługuje.

Grupy wiekowe 10-12 lat   uczestniczyły w  zajęciach z matematyki z GeoGebrą.  Modelowali także równania matematyczne i obrazy rastowe w Edumatrix.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) poznali techniki kreatywnego myślenia. Podczas tych zajęć rozwijali zdolności, które pozwalają tworzyć nowe i wartościowe pomysły. Ponadto, uczestniczyli w zajęciach z programowania, gdzie tworzyli własną aplikację – grę na telefon.

 

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach na temat kontroli zarządczej i mapy ryzyka jako finalnego produktu w procesie zarządzania ryzykiem.

Kolejne spotkanie już w sobotę 29 lutego, na które już serdecznie zapraszamy.