Poznaj nasze kierunki studiów

Siódmy zjazd uczestników Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Data utworzenia: 13 maja 2019r.

Siódmy zjazd uczestników Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

W sobotę 11-go maja br., w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się siódmy zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) uczestniczyły w interaktywnych  zajęciach, podczas których dzieci odkrywały tajemnice otaczającego ich świata poprzez doświadczenia fizyczno – przyrodnicze. Grupy 6-9 wzięły także udział w zajęciach na temat etykiety jako sztuki życia i zasad dobrego zachowania.

Grupy wiekowe 10-12 lat uczestniczyły w warsztatach mydlanych z wykorzystaniem elementów terapii sensorycznej. Dzieci tworzyły swoje własne mydełka o różnych formach i zapachach. Dzieci z grup 10-12 miały także możliwość uczestniczyć w warsztatach na temat „autoprezentacji w pracy przedsiębiorcy”.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) uczestniczyli w zajęciach z matematyki, podczas których rozwiązywali zadania i tworzyli aranżacje graficzne w kalkulatorze graficznym. Ponadto rozwiązywali łamigłówki na szachownicy z wykorzystaniem ruchu konika szachowego.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach na temat ochrony danych osobowych w perspektywie RODO oraz RODO a dane osobowe dzieci.

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 18-go maja br., na które już serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/