Poznaj nasze kierunki studiów

Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Klub Żeglarski „Ziemowit” z Tychów

Data utworzenia: 17 grudnia 2018r.

Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Klub Żeglarski „Ziemowit” z Tychów

W dniu 9 listopada w ramach wizyt studyjnych realizowanych w Instytucie Zarządzania i Inżynierii Produkcji gościliśmy przedstawicieli Klubu Żeglarskiego „Ziemowit” z Tychów, kapitana jachtowego Krzysztofa Szerszenia oraz członka Zarządu, jachtowego sternika morskiego Piotra Jękota.

Zaproszeni goście w prelekcji „Rola stowarzyszeń w rozwoju sportu i turystyki” przybliżyli studentom formalno-prawne zasady działania stowarzyszeń, podstawowe obowiązki, sposoby finansowania oraz problemy takiej formy działalności organizacji pozarządowej. Opowiedzieli również dlaczego poświęcili się pasji, jaką jest żeglarstwo oraz co ona wniosła w ich życie. Omówili również  zasady uzyskiwania poszczególnych stopni i patentów żeglarskich, a także zasady organizacji rejsów morskich. Nie zabrakło również anegdot i opowieści z „kambuza”.

Celem podstawowym  KŻ „Ziemowit” jest krzewienie żeglarstwa rekreacyjnego. Klub prowadzi wyłączenie działalność statutową opartą na pracy własnej członków klubu.

Akweny działania to Jezioro Paprocany w Tychach, Jezioro Dziećkowice oraz  Wielkie Jeziora Mazurskie z bazą w Krzyżach nad jeziorem Nidzkim. Od swojego powstania Klub jest zrzeszony w Śląskim Okręgowym Związku Żeglarskim w Katowicach. W 25-letnim okresie istnienia Klubu wyszkolono i wydano ponad 500 patentów na stopień żeglarza jachtowego. Liczba członków wzrosła z 24 w chwili założenia do ponad 80 członków w chwili obecnej.