Poznaj nasze kierunki studiów

Studenci Filologii angielskiej wzięli udział w wizycie studyjnej w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Data utworzenia: 19 grudnia 2022r.

Studenci pozują do zdjęcia przed wejściem do Muzeum

W środę 7 grudnia 2022 r. studenci I i II roku kierunku Filologia angielska wraz z wykładowcami dr Barbarą Poważą-Kurko, mgr Dorotą Tutką oraz dr Iwoną Waldzińską odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wizytę studyjną zorganizowały mgr Dorota Tutka – Koordynator ds. praktyk studenckich oraz mgr Katarzyna Marcak – Kierownik Biura Wolontariatu w Muzeum.

Pierwszym punktem wizyty studyjnej było zwiedzanie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau, które trwało ok. 3,5 godziny.

Następnie zwiedzający udali się do świeżo wyremontowanego budynku tzw. Starego Teatru, gdzie studenci wzięli udział w prelekcji p. Krystyny Leśniak pt. Praca Archiwum i charakterystyka zasobu archiwalnego Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau., wykładowcy natomiast udali się na spotkanie z Dyrektorem Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście p. Andrzejem Kacorzykiem oraz p. Katarzyną Marcak.

Po prelekcji i spotkaniu studenci wraz z wykładowcami zostali zaproszeni do Archiwum oraz punktu obsługi zwiedzających, aby zapoznać się z zadaniami, jakie studenci filologii angielskiej realizują podczas praktyki zawodowej w Muzeum.