Poznaj nasze kierunki studiów

Studenci II i III roku kierunku Filologia angielska na wyjeździe studyjnym w Berlinie

Data utworzenia: 21 października 2022r.

Grupa studentów pozuje do zdjęcia

W dniach 13-16 października 2022 r. grupa studentów II i III roku kierunku Filologia angielska wraz z wykładowcami uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Berlina.

Organizatorami wyjazdu oraz przewodnikami po niemieckiej stolicy byli zaprzyjaźnieni z Małopolską Uczelnią Państwową im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu wykładowcy z Niemiec: profesor honorowy naszej Uczelni, p. dr Matthias Gleitze oraz p. dr Fritz Michler.

W ramach wyjazdu studenci poszerzali swoją wiedzę zwiedzając najważniejsze zabytki Berlina, a także skłaniające do refleksji miejsca, takie jak puste regały upamiętniające palenie książek przez nazistów oraz kamienne bloki poświęcone ofiarom Holokaustu. Stare trabanty, a także kawałki muru, sprzedawane dziś jako pamiątki budziły niepokój wśród zwiedzających i świadczyły o tym, że wolność i demokracja nie są dane raz na zawsze.

Uczestnicy wyjazdu wzięli również udział w obradach Bundestagu, a także uczestniczyli w spotkaniu z posłanką Rebeccą Schamber, na którym ćwiczyli swoje umiejętności językowe zarówno w mowie Szekspira jak i Goethego.

W trakcie wizyty w Berlinie studenci spotkali się z naszym studentem III roku Przemysławem Lachem, który obecnie przebywa na praktykach w Getyndze.