Poznaj nasze kierunki studiów

Studenci III roku Bezpieczeństwa wewnętrznego z wizytą w OSP w Czarnuchowicach

Data utworzenia: 24 marca 2021r.

Studenci III roku Bezpieczeństwa wewnętrznego z wizytą w OSP w Czarnuchowicach

W dniu 20 marca br. nasi studenci studiów niestacjonarnych z III roku Bezpieczeństwa wewnętrznego,  uczestniczyli w wizycie studyjnej w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnuchowicach. W ramach wizyty mieli szansę zobaczyć nowoczesną strażnicę oraz profesjonalny sprzęt wykorzystywany w działaniach ratowniczych, m.in.: wozy bojowe i ich wyposażenie, łodzie ratownicze, amfibie oraz sprzęt ochrony osobistej strażaków.

Jest to już drugie spotkanie naszych studentów III roku z jednostkami ratowniczymi, gdyż w październiku 2020 roku odwiedzili oni Powiatowy Magazyn Przeciwpowodziowy w Bieruniu.

Tegoroczna wizyta studyjna odbyła się w ramach zajęć praktycznych prowadzonych przez mgr. Marcina Sarnę i doszła do skutku dzięki staraniom Pana Mateusza Szpeka – studenta oraz strażaka OSP w Czarnuchowicach, któremu składamy serdeczne podziękowania.

Warto wspomnieć, że Czarnuchowice – dzielnica Bierunia leży u zbiegu dwóch rzek: Wisły i Przemszy, co wiąże się z ogromnym zagrożeniem powodziowym, a okazały budynek OSP został oddany do użytku w 2010 r., kiedy to kolejny raz Gmina Bieruń została dotknięta przez powódź.