Poznaj nasze kierunki studiów

Studenci III roku Wychowania fizycznego podczas ekstremalnych zajęć terenowych

Data utworzenia: 8 maja 2018r.

Studenci III roku Wychowania fizycznego podczas ekstremalnych zajęć terenowych

W dniach 20-22.04.2018 r.  studenci III roku Wychowania fizycznego, specjalność Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych uczestniczyli w trzydniowych zajęciach terenowych prowadzonych w warunkach ekstremalnych.

Zajęcia prowadzono od wczesnych godzin rannych do późnych godzin nocnych, kończąc zadania po 23.00. Do zadań zaliczeniowych należał:

-marsz nocny na punkt zaobserwowany podczas dnia,

-bieg w terenie górskim wg. azymutu, posługując się samodzielnie wykonaną mapą

-marsz brodem rzeki górskiej.

Trasa biegu dla mężczyzn 13.7 km, dla kobiet 10.5 km w linii prostej między punktami z pominięciem podbiegów i zbiegów oraz innych przeszkód terenowych prowadziła z Białego Krzyża (934 m n.p.m.) przez Malinowską Skałę (1152), Zielony Kopiec (mężczyźni 1152 m n.p.m), Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m), Skrzyczne (1257 m n.p.m) do Szczyrku Skoczni Narciarskiej.

Najlepszy wynik w kategorii kobiet- 3 godz. 53 minut uzyskał zespół w składzie: Marzena Czebieniak, Ewelina Pałka, Daria Sikora , a w kategorii mężczyzn- 3 godz. 8 min. zespół: Adrian Pietraszko, Mariusz Dziubek.

Proponujemy rozegranie Mistrzostw naszej Uczelni w biegu górskim na tej samej trasie w dniu 17.06.2016 r. podczas obozu letniego studentów I roku, którzy zabezpieczą zawody organizacyjnie.

Rekord czeka na pobicie!

W sprawach udziału w biegu proszę studentów i pracowników PWSZ w Oświęcimiu  o kontakt z Panią dr Marceliną Nowakowską poprzez sekretariat Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu.

Na zgłoszenia czekamy do końca maja.

Treningi można rozpocząć już dziś. Pracownicy IWFiS służą pomocą.

autor: Dyrektor Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu prof. nadzw. dr hab. Tomasz Gabryś