Poznaj nasze kierunki studiów

Studenci kierunku Dietetyka z wizytą w okolicznych jednostkach edukacyjnych

Data utworzenia: 28 marca 2022r.

Studenci i wykładowcy pozują do zdjęcia
W środę 23 marca 2022 r. studenci II roku kierunku Dietetyka wzięli udział w wizycie studyjnej w Powiatowym Zespole Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.
Wizyty odbyły się w ramach zajęć z przedmiotów Edukacja żywieniowa i promocja zdrowia pod kierunkiem mgr inż. Anny Malarek oraz Żywienie wybranych grup ludności prowadzonym przez dr inż. Annę Kościej.
W ramach obu spotkań dr inż. Kościej oraz mgr inż. Malarek rozmawiały z uczniami m.in. na temat nieprawidłowych nawyków żywieniowych młodzieży, problemie otyłości oraz nadużyciu napojów energetyzujących. Studenci natomiast zwrócili uwagę na spożycie energetyków, soli i cukru w diecie nastolatków.
Dzięki uprzejmości Dyrekcji PZ4SEG wykładowczynie wraz ze studentami zapoznali się z zapleczem trzech pracowni gastronomicznych, w których kształcą się przyszli absolwenci – technicy żywienia i usług gastronomicznych. Dodatkowo całości towarzyszył słodki poczęstunek własnoręcznie przygotowany przez uczniów.
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, mgr inż. Anna Malarek, dr inż. Anna Kościej oraz studenci mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym, oddanym do użytku w ubiegłym roku nowym budynkiem Placówki, odwiedzając m.in. pracownie gastronomiczne, basen oraz aulę. Tutaj również na zakończenie warsztatów czekało słodkie pożegnanie, w postaci przygotowanego bezowego deseru.
 W obu jednostkach edukacyjnych spotkania przebiegały w niezwykle serdecznej atmosferze.
Kolejne takie warsztaty kulinarne zostały zaplanowane już w najbliższym czasie.