Poznaj nasze kierunki studiów

Studenci kierunku Wychowanie Fizyczne znów w terenie

Data utworzenia: 20 października 2021r.

Grupa studentów stoi przed drewnianym barokowym Kościołem z XVIII wieku w Mętkowie

W piątek 15 października 2021 r. studenci III roku kierunku Wychowanie Fizyczne wraz z nauczycielami akademickimi Instytutu Nauk o Zdrowiu: mgr Natalią Pawelak oraz dr. Zbigniewem Pawelakiem, wzięli udział w kolejnych praktycznych zajęciach terenowych.

Tym razem w ramach przedmiotu Indywidualne Formy Rekreacji, wyruszyli w 42 kilometrową wycieczkę rowerową, której celem  było nabycie przez studentów wiedzy i praktycznych umiejętności organizacji tego typu zajęć. W ramach wycieczki każdy z uczestników wcielił się również w rolę przewodnika, którego zadaniem było opowiadanie o poszczególnych miejscach zlokalizowanych na trasie wycieczki, jakimi były: Oświęcimska Uczelnia i sylwetka jej patrona rtm. Witolda Pileckiego, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Stadion piłkarski MOSiR, Starówka w Oświęcimiu oraz drewniany barokowy Kościół z XVIII wieku w Mętkowie.

Mimo chłodnej pogody,  wycieczka przebiegała w gorącej i radosnej atmosferze, a wszyscy uczestnicy oprócz ciekawych miejsc podziwiali piękno przyrody Wiślanej Trasy Rowerowej, uczyli się współpracy w grupie oraz wspólnej integracji.