Poznaj nasze kierunki studiów

STUDENCI PWSZ W OŚWIĘCIMIU NA MIĘDZYNARODOWYM KONGRESIE OPEN EYES ECONOMY

Data utworzenia: 23 listopada 2017r.

STUDENCI PWSZ W OŚWIĘCIMIU NA MIĘDZYNARODOWYM KONGRESIE OPEN EYES ECONOMY

Studenci Instytutu Zarządzania i inżynierii produkcji wraz z mgr Luizą Mańkowską-Wróbel uczestniczyli w prestiżowym Międzynarodowym Kongresie Ekonomii Wartości – Open Eyes Economy Summit 2 (OEES), który odbywał się w dniach 14-15 listopada 2017 roku w ICE w Krakowie.

OEES to wielopłaszczyznowe, interdyscyplinarne wydarzenie, pozwalające na ogląd zagadnień współczesnej ekonomii z różnych perspektyw. To międzynarodowy szczyt ekonomiczny dla ludzi o otwartych oczach i głowach. Dzięki doborowi wybitnych przedstawicieli świata polityki, biznesu, administracji publicznej oraz kultury, kongres nie tylko wyraża idee Open Eyes Economy, ale również się w nią wpisuje.

Open Eyes Economy to gospodarka oparta na wartościach społecznych. Odpowiada na kryzys idei gnębiących dziś demokratyczne społeczeństwa  oraz globalną wolnorynkową przestrzeń ekonomiczną. Zrównoważony rozwój, redefinicja priorytetów rozwoju, odpowiedzialność za przyszłość następnych pokoleń, środowisko naturalne, czyli fundamenty misji, jakiej od biznesu, instytucji, a także polityki wymagają społeczeństwa nowej generacji. W konstruowanej przez nas przyszłości warunkiem osiągnięcia zysku jest wcześniejsze pozyskanie zaufania.

OEE  jako pozytywny ruch intelektualny, ambitnie mierzy się z najważniejszymi problemami społecznymi, które dziś dostrzegamy. Jego celem jest propagowanie, wdrażanie skutecznych rozwiązań. W tym roku odbywało się to w pięciu równoległych sesjach tematycznych: Firma-Idea, Marka-Kultura, Miasto-Idea, Ład Międzynarodowy, Człowiek-Praca.

Cała formuła  OEESu idzie własną oryginalną drogą. Tutaj doświadczenie spotyka się z młodością, to miejsce, gdzie bez kompleksów można dyskutować o najtrudniejszych tematach współczesnego świata. W programie wykorzystano takie formy jak slam battles (pojedynki), living case studies (przykłady dobrych praktyk z całego świata), networking sessions w tym sesje inspiracyjne, pogłębiające i sesje Q&S oraz meeting points.

Więcej informacji  można znaleźć na:  http://oees.pl/