Poznaj nasze kierunki studiów

Studenci z Koła Naukowego Kultury Fizycznej na warsztatach Nowoczesnego Treningu EMS

Data utworzenia: 26 listopada 2021r.

Grupa studentów i studentek pozuje do zdjęcia wraz z Fizjoterapeutką prowadzącą warsztaty

W piątek 19 listopada 2021 r. studenci Koła Naukowego Kultury Fizycznej wraz z Panią mgr Natalią Pawelak – nauczycielem akademickim Instytutu Nauk o Zdrowiu wzięli udział w warsztatach Nowoczesnego Treningu EMS (trening z wykorzystaniem elektrostymulacji), które odbyły się w Bielsku-Białej, w gabinecie „Fizjostacja”.

Warsztaty prowadziła Pani mgr Elżbieta Ciężak – fizjoterapeutka i trener z międzynarodową licencją EMS.

W części teoretycznej studenci mieli okazję poznać nowoczesną, coraz popularniejszą i bardzo rozwijającą się formę treningu EMS. Dowiedzieli się również jakie daje korzyści, jakie są wskazania i przeciwwskazania, a także tego, iż trening ten pozwala na aktywowanie jednocześnie wszystkich partii mięśniowych, również tych głębokich, które trudno wyćwiczyć podczas tradycyjnego treningu.

W części praktycznej studenci zostali zapoznani z urządzeniem oraz z całym osprzętem treningowym, a także byli obserwatorami przykładowego treningu. Ochotnicy spróbowali również treningu w praktyce. W dalszej kolejności przeprowadzili trening swojego kolegi pod czujnym okiem Pani fizjoterapeutki.

Warsztaty przyniosły uczestnikom dużą dawkę nowej wiedzy.