Poznaj nasze kierunki studiów

Studenci z Koła Naukowego Matematyków SKNM w ASTOR ROBOTICS CENTER w Krakowie

Data utworzenia: 18 maja 2022r.

Studenci pozują do zdjęcia przed firmą

We wtorek 10 maja 2022 r. studenci z Koła Naukowego Matematyków SKNM wraz z opiekunem panią dr Janiną Dudą uczestniczyli w wizycie studyjnej w ASTOR ROBOTICS CENTER w Krakowie.

Jej celem było zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami z zakresu automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych oraz z podstawową wiedzą na temat programowania robotów.

Przygotowana przez firmę ASTOR ekspozycja umożliwiła studentom poznanie zarówno procesów tworzenia, jak i oprogramowywania robotów. Dodatkowo prowadzący szkolenie pracownik firmy zwrócił uwagę, że roboty wykorzystują również elementy sztucznej inteligencji np. do wyznaczania najbardziej korzystnej trasy poruszania się. Podkreślił także znaczenie matematyki w rozwoju automatyzacji.

Jedno ze stanowisk dało również możliwość naszym studentom zobaczyć pracę robota, którego zadaniem było segregowanie pewnych elementów. Robot ten wykorzystuje zaawansowany system optyczny, który na podstawie zebranych informacji wyznacza trajektorię ruchu ramienia. Ponadto były też roboty spawalnicze, które wykonują spawanie z niespotykaną u człowieka dokładnością oraz roboty magazynujące.

Na koniec wizyty pokazano studentom proces produkcyjny jednego z elementów robota przemysłowego.


ASTOR  ROBOTICS CENTER to powstały w 2019 roku nowy obiekt magazynowo – szkoleniowy, którego 1600 powierzchni dedykowane jest robotyzacji i zrobotyzowanym rozwiązaniom technologicznym w oparciu o roboty przemysłowe Kawasaki Robotics i Epson oraz autonomiczne mobilne roboty MiR. Firma

Astor jest liderem w Polsce w zakresie propagowania idei Przemysłu 4.0.