Poznaj nasze kierunki studiów

Studenci Zarządzania i inżynierii produkcji uczestnikami certyfikowanego szkolenia

Data utworzenia: 25 stycznia 2018r.

Studenci Zarządzania i inżynierii produkcji uczestnikami certyfikowanego szkolenia

W dniu 24 stycznia 2018 studenci kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji uczestniczyli w certyfikowanym szkoleniu z zakresu stosowania sterowników PLC FATEK oraz paneli operatorskich HMI WEINTEK w automatyzacji procesów przemysłowych.

Kurs prowadził Pan Patryk Mocak z firmy Multiprojekt. Tematyka szkolenia była rozwinięciem efektów kształcenia realizowanych w ramach przedmiotu: Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych. Podczas spotkania omówiono problematykę realizacji zadań sterowania oraz sposoby  ich programowania na sterowniku PLC. Następnie dla przygotowanego systemu sterowania studenci programowali środowisko operatorskie z zastosowaniem paneli HMI. Poprzez środowisko symulacyjne analizowali na bieżąco efekty funkcjonowania systemu sterowania.

Całość przedstawionych zagadnień pozwoliła studentom zapoznać się z tym, jak programuje się nowoczesne systemy sterowania dedykowane zautomatyzowanym procesom produkcyjnym.

Oprogramowanie do sterowników PLC FATEK oraz paneli operatorskich WEINTEK udostępniane jest bezpłatnie na stronie dystrybutora firmy Multiprojekt.

Na stronie internetowej  ??(www.multiprojekt.pl) można znaleźć dodatkowe informacje o innych szkoleniach realizowanych przez tą firmę oraz ofertę z zakresu automatyki przemysłowej, czy budynkowej.

indeks