Studenci ZiIP na wizycie studyjnej w firmie Synthos
Data utworzenia: 26 maja 2022r.

W środę 18 maja 2022 roku studenci kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji wraz z nauczycielami akademickimi dr. inż. Adamem Tarniowym oraz dr. inż. Jackiem Postrożnym udali się w ramach wizyty studyjnej do przedsiębiorstwa branży chemicznej Synthos S.A. w Oświęcimiu. Celem wizyty było zapoznanie przyszłych specjalistów z zakresu logistyki i transportu z praktyką zarządzania łańcuchem dostaw.
Ze strony Synthos opiekę nad studentami sprawowała Izabela Dobrzańska z działu HR. Po krótkim szkoleniu BHP dotyczącym zachowania się na terenie zakładu, miało miejsce spotkanie z Anną Barańczyk, która zarządza Działem Usług Transportowych. Omówiono problematykę związaną m.in. z organizacją dostaw w realiach przedsiębiorstwa o zasięgu międzynarodowym, dzięki czemu była sposobność do uzupełnienia wiedzy na temat zarządzania logistycznego w obszarze transportu. Ponadto przedmiotem dyskusji były szczegóły związane ze specyfiką przewozów towarowych.
W ramach kolejnego etapu wizyty przyszli inżynierowie poznali meandry gospodarki magazynowej, zwiedzając kolejno magazyny tworzyw styrenowych oraz kauczuku. W szczególności przedstawiono zastosowanie elektronicznej wymiany danych wspierającej organizację magazynowania. Zwrócono również uwagę na aspekt automatyzacji i robotyzacji w warunkach przemysłowych. Nad przebiegiem merytorycznym czuwał i dzielił się swoją wiedzą Pan Piotr Nosal – Kierownik Działu Logistyki.