Poznaj nasze kierunki studiów

Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego działa aktywnie!

Data utworzenia: 23 grudnia 2020r.

Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego działa aktywnie!

Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego działające w Instytucie Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego nie zwalnia tempa i wciąż stawia sobie kolejne wyzwania.

Na początku 2020 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach ewakuacji i samoewakuacji linowej, które zostały zasponsorowane przez Stowarzyszenie Instruktorów Służb Mundurowych. Szkolenie spodobało się im tak bardzo, że rozpaliło pasję u większość studentów, którzy postanowili kontynuować przygodę ze wspinaczką w ramach certyfikowanego szkolenia.

W dniach od 11 do 13 grudnia br. Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego ponownie spotkało się, by wspólnie uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych z zakresu ratownictwa w stanach hipotermii. Szkolenie jednak nie ostudziło zapału studentów, ponieważ już tydzień później, odpowiadając na zaproszenie klubu żeglarskiego, działającego przy zbiorniku Dziećkowice, postanowili empirycznie sprawdzić, jak to jest doprowadzić się do II stadium wychłodzenia, próbując swoich sił we wspólnym morsowaniu. Dla większości studentów był to pierwszy raz, jednak na pewno nie ostatni.

 

Członkom Studenckiego Kola Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego serdecznie gratulujemy zapału i chęci do działania!

A pozostałym studentom przypominamy, że do wszystkich kół studenckich, działających na terenie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, wciąż można dołączać. Zapraszamy!