Poznaj nasze kierunki studiów

Student naszej Uczelni na praktykach zawodowych w Hotelu Freizeit In w Getyndze

Data utworzenia: 14 grudnia 2022r.

Grupa ludzi pozuje przed hotelem do zdjęcia

W dniach od 1 września do 30 listopada 2022 r. student III roku z kierunku Filologia angielska Przemysław Lach odbył praktykę zawodową w ramach programu Erasmus+. Miejscem praktyki był Hotel Freizeit w Getyndze w Niemczech, z którym Uczelnia współpracuje od kilku lat w zakresie możliwości realizacji praktyk zawodowych przez naszych studentów.

Student Przemysław Lach, tak opisuje swoją praktykę:

Pracowałem pięć dni w tygodniu jako recepcjonista na dwie zmiany – poranną i popołudniową. Poranna zmiana trwała od godziny 6.30 do 14.30,  a popołudniowa od 14.30 do 22.30. Pierwszego dnia  pracy w Hotelu Freizeit zapoznałem się z miejscem pracy oraz moimi obowiązkami. Podczas praktyki nauczyłem się wielu zadań związanych z pracą na recepcji. Miałem wspaniałych współpracowników, którzy byli bardzo mili, życzliwi i zawsze chętni do pomocy, gdy miałem problemy z wykonaniem danego zadania. Posługiwałam się głównie językiem niemieckim oraz w mniejszym stopniu – językiem angielskim.

Głównym założeniem mojego wyjazdu było zyskanie doświadczenia zawodowego oraz polepszenie swoich umiejętności lingwistycznych. Już po pierwszych dniach w pracy zauważyłem, iż to się udało. Kolejnym moim celem było zapoznanie się z kulturą Niemiec. Poprzez wykonywaną pracę jako recepcjonista, miałem styczność z kulturą tego kraju na co dzień oraz w czasie wolnym, gdyż poza pracą miałem czas na zwiedzanie.

Dodatkową zaletą było to, iż Hotel zapewniał zakwaterowanie oraz wyżywienie, przez co otrzymane stypendium na wyjazd mogłem wydać na osobiste cele.

Z realizacji praktyki w ramach programu Erasmus+ jestem bardzo zadowolony i serdecznie polecam każdemu wyjazd  zagraniczny, zwłaszcza do instytucji partnerskiej jaką jest Hotel Frezeit In w Getyndze.


Studentów zainteresowanych realizacją obowiązkowej lub nieobowiązkowej praktyki zawodowej za granicą, prosimy o kontakt z uczelnianym Koordynatorem programu Erasmus+ dr Elwirą Miter-Dąbrowską: elwira.miter-dabrowska@mup.edu.pl, erasmus@uczelniaoswiecim.edu.pl, tel. 33 842-98-05).