Poznaj nasze kierunki studiów

Studentki kierunku Filologia angielska na praktykach w Getyndze w ramach programu Erasmus+

Data utworzenia: 17 maja 2024r.

Studentki pozują do zdjęcia

Wiosną studentki drugiego roku kierunku Filologia angielska – Aleksandra Pacułt oraz Karolina Brońka wyjechały do Hotelu Freizeit In w niemieckiej Getyndze na obowiązkowe praktyki studenckie w ramach programu ERASMUS+.

Tak swój pobyt w Niemczech relacjonuje Karolina Brońka:

Pierwszego dnia praktyki zapoznałam się z miejscem pracy na recepcji oraz zostałam oprowadzona po hotelu. Do moich głównych obowiązków należało: zachęcanie gości do korzystania ze strefy wellness, przedstawianie ofert zabiegów kosmetycznych, masaży, ustalanie terminów, wydawanie ręczników i szlafroków hotelowych, rozliczanie klientów i gości hotelowych oraz wyrabianie kart do strefy wellness. 

W Vital Spa miałam wspaniałych współpracowników, którzy byli pomocni, życzliwi. Dzięki przyjaznej atmosferze byłam w stanie przełamać swoją barierę językową.
W wolnym czasie zwiedzałam miasto i okolice. Również spędzałam swój wolny czas z kolegami i koleżankami z pracy.  

Z realizacji praktyki w Getyndze w ramach programu ERASMUS+ jestem bardzo zadowolona i serdecznie polecam każdemu ten wyjazd. Na pewno będę go miło wspominać.

Aleksandra Pacułt tak wspomina swój wyjazd na praktyki:

W pierwszym dniu zapoznałam się z obowiązkami jakie należą do recepcjonisty i zostałam oprowadzona po hotelu, a także strefie wellness w celu zaznajomienia się z obiektem i wszystkimi atrakcjami dla gości. 

Do moich obowiązków należało: meldowanie i wymeldowywanie gości hotelowych, rozliczanie ich za pobyt, a także udzielanie im wszelkich informacji. Moi współpracownicy zawsze chętnie służyli mi pomocą, kiedy miałam jakikolwiek problem. Wiedziałam, że mogę na nich liczyć w każdej sytuacji. 

Pracowałam pięć dni w tygodniu, a w czasie wolnym mogłam zwiedzać miasto i okolicę. Dzięki temu mogłam poznać tamtejszą kulturę i spróbować kuchni niemieckiej.  

Dzięki pracy na recepcji i kontakcie z gośćmi hotelowymi rozwinęłam swoje umiejętności interpersonalne, a także zaczęłam komunikatywnie używać języka niemieckiego. Podczas praktyki również posługiwałam się językiem angielskim.  

Wszystkich studentów zainteresowanych realizacją praktyki zawodowej zapraszamy do kontaktu z uczelnianym koordynatorem programu Erasmus+ dr Elwirą Miter-Dąbrowską (elwira.miter-dabrowska@mup.edu.pl).

Studentki pozują do zdjęcia Studentka odbywa praktyki w hotelu Studentka pozuje do zdjęcia