Poznaj nasze kierunki studiów

Studentki z Filologii Angielskiej na praktykach w hotelu Freizeit In w niemieckiej Getyndze w ramach programu Erasmus+

Data utworzenia: 18 czerwca 2024r.

Trzy kobiety pozują do zdjęcia

Od kwietnia do czerwca 2024 r. dwie studentki pierwszego roku Filologii angielskiej – Sonia Siembida i Oliwia Kuryło realizowały praktyki w zaprzyjaźnionym hotelu Freizeit In w niemieckiej Getyndze.

Tak wspomina swój pobyt w Niemczech Sonia Siembida:

Pierwszego dnia zapoznałam się z miejscem pracy oraz zostałam oprowadzona po hotelu i zaznajomiłam się z obiektem i atrakcjami dostępnymi dla gości. Do moich obowiązków należała pomoc pracownikom housekeeping’u i okazjonalnie serwisu.  W wolnym czasie miałam okazję zobaczyć Getyngę i nie tylko. Udało mi się zwiedzić także Hamburg, Hanower oraz Bremę. Dzięki pracy w hotelu miałam okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, których na pewno będę miło wspominać. Jestem zadowolona z udziału w programie ERASMUS+ w Getyndze. Uważam, że jest to szansa na poszerzenie swoich horyzontów i sprawdzenie siebie w obliczu nowych wyzwań.

 Oliwia Kuryło tak opowiedziała o praktykach w Niemczech:

Wyjazd na dwa miesiące do Getyngi w ramach projektu ERASMUS+ pozwolił mi poznać wiele ciekawych osób z różnych zakątków świata, a co za tym idzie również kulturę innych krajów. Codziennie miałam okazję komunikować się w języku angielskim oraz niemieckim, co pomogło mi rozwinąć się w tym aspekcie oraz zwiększyć pewność siebie podczas rozmowy z innymi. Do moich zadań na praktykach zaliczała się pomoc pracownikom hotelu w dziale Housekeeping. Pracowałam 5 dni w tygodniu, dzięki czemu miałam możliwość zwiedzić i poznać lepiej Getyngę oraz pobliskie miasta. W czasie wyjazdu wraz z Sonią pojechałyśmy do Hamburga, Bremy, Hanoweru i małego miasteczka Hann. Münden. Jestem bardzo zadowolona z tego wyjazdu i jeśli miałabym możliwość ponownie uczestniczyć w tym projekcie, z chęcią bym to zrobiła. Każdemu kto lubi podróżować oraz poznawać nowych ludzi mogę szczerze polecić uczestnictwo w Erasmusie.

Studentki pozują do zdjęcia Widok na historyczną budowle Trzy kobiety pozują do zdjęcia