Poznaj nasze kierunki studiów

Dołącz do projektu #interlab+ 2025

Małopolska Uczelnia Państwowa  jako beneficjent programu Erasmus+ znalazła się w gronie 36 polskich uczelni zakwalifikowanych do tegorocznej edycji projektu #interlab+ 2025. Zapraszamy studentów oraz pracowników MUP na bezpłatne szkolenia z zakresu międzykulturowości.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, będąca polską Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, rozpoczęła realizację trzeciej edycji #interlab+. W tym roku FRSE w pierwszej kolejności wytypowała 36 instytucji z siedzibami w 22 polskich miastach na terenie 10 województw, które wezmą udział w projekcie.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję doświadczyć interaktywnych zajęć bazujących na metodach edukacji pozaformalnej, prowadzonych przez doświadczonych trenerów.

Warsztaty #interlab+ są okazją, aby zwiększyć swoje kompetencje w zakresie:

  • podniesienia wiedzy na temat różnic kulturowych i ich wpływu na zachowanie;
  • poprawy efektywnej komunikacji w środowisku wielokulturowym;
  • rozwoju zdolności rozwiązywania konfliktów w środowisku międzykulturowym;
  • wykształcenia postawy tolerancji i otwartości wobec innych kultur.

Program warsztatów międzykulturowych obejmuje między innymi:

  • różnice międzykulturowe;
  • komunikację międzykulturową;
  • konflikty na tle międzykulturowym oraz strategie zapobiegania / radzenia sobie z nimi;
  • stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja oraz strategie zapobiegania / radzenia sobie z nimi;
  • strategie akulturacji i wspierania integracji.

Warsztaty są organizowane przez Zespół Erasmusa oraz Zespół ds. szkoleń międzynarodowych Erasmus+ (TCA) z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z trenerkami:

  • Marta Brzezińska-Hubert (szkolenie online pracowników) – trenerka i facylitatorka, specjalizująca się w obszarach związanych przede wszystkim z edukacją międzykulturową i pozaformalną oraz międzynarodowymi projektami edukacyjno-kulturalnymi. Absolwentka Centrum Studiów Społecznych IFiS PAN i Lancaster University, Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych UE w Poznaniu, Szkoły Trenerskiej Biznesu House of Skills, Europejskiej Szkoły Trenerskiej SALTO T&C oraz Japan Intercultural Institute Masterclass. Posiada kilkuletnie doświadczenie życia w innych kulturach, w tym pracy z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Członkini krajowych i międzynarodowych zespołów trenerskich w ramach programów interlab+, Europejskiego Korpusu Solidarności, Erasmus+, Polskiego Forum Migracyjnego, Europejskiej Akademii Dyplomacji, Narodowego Centrum Kultury oraz European Platform of Learning Mobility, w ramach których tworzy również publikacje, metody szkoleniowe i projekty edukacyjne.
  • Joanna Stompel (szkolenie stacjonarne studentów) – trenerka i facylitatorka. Tworzy i prowadzi procesy szkoleniowe wykorzystując autorskie metody. Od 11 lat związana z edukacją międzykulturową w ramach europejskich programów edukacyjnych. Jako członkini zespołu trenerskiego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności prowadzi szkolenia wspierające budowanie postaw otwartości i wrażliwości międzykulturowej. Trenerka w Departamencie Młodzieży Rady Europy. Na co dzień pracuje w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego prowadząc szkolenia i warsztaty rozwijające kluczowe kompetencje. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła międzynarodowe szkolenie Training of Trainers organizowane przez SALTO Training & Cooperation RC oraz Szkołę Profesjonalnego Coachingu prowadzoną przez Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego.

Szczegółowe informacje o terminach oraz miejscu warsztatów:

  • Kadra oraz pracownicy administracji: 23.04.2025 r. online, 8:30-15:00 – link do rejestracji: https://forms.office.com/e/fA2JJqjPzB
  • Do udziału w warsztatach zostaną zakwalifikowane po 4 osoby pracujące w każdym z Instytutów oraz 4 osoby pracujące w administracji Uczelni. Łącznie 20 osób.

  • Studenci: 28.04.2025 r. kampus Uczelni s. 2.10 CP, 8:30-15:00 – link do rejestracji:https://forms.office.com/e/qq9BAXuKeL
  • Do udziału w warsztatach zostanie zakwalifikowanych po 5 studentów i studentek reprezentujących każdy Instytut. Łącznie 20 osób.

O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie jest bezpłatne. Warsztaty #interlab+ są finansowane ze środków Unii Europejskiej.