Poznaj nasze kierunki studiów

„Polecam wszystkim tym osobom, które chcą się rozwijać i przeżyć wspaniałą, niezapomnianą przygodę”- relacja Joanny Starowicz z udziału w programie

W ramach programu Erasmus+ miałam możliwość zrealizowania części programu studiów na drugim roku, na kierunku Filologia, specjalności Filologia germańska z językiem angielskim – semestr zimowy w roku akademickim 2015/2016, w naszej uczelni partnerskiej tj. Uniwersytet Mateja Bela w Banskiej Bystricy na Słowacji.

Pobyt ten wspominam bardzo miło, głównie ze względu na zawarte w tym czasie znajomości z wieloma studentami z różnych krajów świata, które utrzymuję do dziś. Razem mieliśmy możliwość zwiedzania największych i najpiękniejszych słowackich miast, spędzania wolnego czasu, a także wymiany dotychczasowych doświadczeń, co czyniło wyjazd jeszcze atrakcyjniejszym.

Była to też świetna okazja na obserwację od środka, jak wygląda system edukacji u naszego południowego sąsiada. Częsta jest opinia o podobieństwie bądź identyczności pewnych kwestii w Polsce i na Słowacji, jednak po pewnym czasie tam spędzonym można na własnej skórze przekonać się, o różnicach w obu krajach.

Podjęte przeze mnie studia w uczelni zagranicznej Mateja Bela w Banskiej Bystricy pozwoliły mi przede wszystkim podnieść kompetencje językowe, poznać ciekawych ludzi, sprawdzić własne możliwości i umiejętności radzenia sobie w innym kraju, w innym społeczeństwie.

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu i udziału w programie Erasmus+. Polecam wszystkim tym osobom, które chcą się rozwijać i przeżyć wspaniałą, niezapomnianą przygodę.

Joanna Starowicz, studentka II roku
na kierunku Filologia germańska z j. ang.
rok akademicki 2015/2016