Poznaj nasze kierunki studiów

Kolejna umowa w ramach programu Erasmus+

logo-neu

W dniu 21 grudnia 2017 roku została podpisana kolejna umowa o współpracy w ramach programu Erasmus+ z Uczelnią Katholische Hochschule we Freiburgu (Catholic University of Applied Sciences Freiburg) – Niemcy.

Umowę podpisali: prof. dr Edgar Kösler – Rektor Katholische Hochschule Freiburg i prof. zw. dr hab. Witold Stankowski – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Umowa obejmuję współpracę w zakresie wymiany studentów na studia i kadry  dydaktycznej w ramach kierunków studiów: Pielęgniarstwo, Pedagogika, Praca socjalna, a także  pracowników Uczelni (wyjazdy w celach szkoleniowych).

 

Katholische Hochschule Freiburg jest instytucją akademicką Kościoła Katolickiego, w której studiuje ok. 1800 studentów z różnych regionów Niemiec oraz z krajów sąsiedzkich. Miasto Freiburg jest położone w południowo-zachodniej części Niemiec, przy granicy ze Szwajcarią i Francją.

Uczelnia we Freiburgu – jako wyspecjalizowany ośrodek naukowo-dydaktyczny zapewnia korzystne warunku do indywidulanej nauki, wsparcie oraz małe grupy wykładowe, a także szeroki zakres współpracy z różnymi instytucjami, co zapewnia studentom praktyczne przygotowanie i otwiera szeroką gamę możliwości rozwoju zawodowego.

Oferta Erasmus+ w ramach tej umowy jest skierowana do studentów (wyjazdy na studia), nauczycieli akademickich (wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych) oraz pracowników administracyjnych (wyjazdy w celach szkoleniowych).

Storna internetowa Uczelni: https://www.kh-freiburg.de/

csm_Titelbild_KH_Freiburg_b2e09e6202


Pytania dotyczące oferty należy kierować do:

Koordynatora programu Erasmus+ dr Elwiry Miter-Dąbrowskiej:

erasmus@pwsz-oswiecim.edu.pl

506-077-934

lub do Działu Nauczania i Spraw Studenckich (2.13 Collegium Primum)

erasmus@pwsz-oswiecim.edu.pl

tel. 33 842-98-13