Poznaj nasze kierunki studiów

„Od pierwszej chwili wszystko brzmiało jak przygoda mojego życia” – praktyka studencka w Getyndze – program Erasmus+

Katarzyna Olszowska – studentka III roku na kierunku Filologia, specjalność: Filologia germańska z językiem  angielskim wyjechała w roku akademickim 2017/18 na praktykę studencką, którą realizowała w Hotelu Freizeit In w Getyndze (Niemcy) w ramach programu Erasmus+.


Przyjechałam do Getyngi  16 lutego 2018 roku. Pierwszego dnia zobaczyłam jak wygląda Hotel Freizeit In, jak prezentuje się moje miejsce pracy na najbliższe 3 miesiące mojego życia. Od samego początku byłam zachwycona hotelem, atmosferą jaka panuje w tym miejscu…. Od  pierwszej chwili wszystko brzmiało jak przygoda mojego życia.

Przez 3 miesiące pracowałam na recepcji w VITAL SPA. Pod tym pojęciem można rozumieć: siłownię, saunę, 11 pomieszczeń do masażu i zabiegów pielęgnacyjnych.

Podczas pracy w VITAL SPA zajmowałam się rezerwacją masaży, zabiegów pielęgnacyjnych. Jako praktykantka pracowałam 6 godzin dziennie, również w weekendy, ale jeden weekend w miesiącu miałam cały wolny. Przez cały pobyt pracowałam z niesamowitymi ludźmi.

W czasie wolnym zwiedzałam Getyngę, brałam udział w kursie Jogi, grałam w koszykówkę ze studentami, spotykałam się ze znajomymi w pracy.

Getynga jest studenckim miastem, które nigdy nie umiera. Zawsze coś się dzieje. Na ulicy można spotkać bardzo roześmianych, młodych ludzi, którzy cieszą się życiem.

Praktyki studenckie to nie tylko praca, ale również poznawanie nowych ludzi, odkrywanie nowych miejsc, kolekcjonowanie wspomnień, do których z przyjemnością będę wracać.

Dzięki praktyce studenckiej, której realizację umożliwiła mi Uczelnia oraz program Erasmus+, w znacznym stopniu poprawiłam swoje umiejętności językowe, co sprawiło, że poczułam się pewniej w kontaktach z innymi ludźmi. Poznałam zasady pracy związanej z hotelarstwem, nawiązałam nowej znajomości, poznałam ciekawych ludzi. Zdobyłam nowe umiejętności, które mam nadzieję wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.