Poznaj nasze kierunki studiów

Spotkanie JM Rektora ze studentkami z Turcji: Sezen YİGİT i Çiğdem BUDAK

JM Rektor spotkał się ze studentkami z Turcji Sezen YİGİT i Çiğdem BUDAK. Osoby te są pierwszymi w historii naszej uczelni studentkami zagranicznymi, które w ramach programu Erasmus+ wybrały, w celu dalszego studiowania, naszą oświęcimską Alma Mater. To dla nas, jako uczelni, ale także miasta, powiatu, regionu oświęcimskiego, powód do dumy. Dziękujemy za ten wybór.

Podczas spotkania studentki podzieliły się swoimi wrażeniami o Polsce, mieście, regionie. Podkreślały wysoką jakość kształcenia, dostępność, fachowość, wielką wiedzą merytoryczną naszych nauczycieli akademickich. W samych superlatywach wyrażały się o swoich polskich przyjaciołach, studentach. Zwróciły uwagę, że nie czuły się u nas anonimowo, co jest wielkim plusem w porównaniu do wielkich uczelni. JM Rektor już teraz zaprosił pierwsze w historii naszej uczelni studentki zagraniczne na inaugurację roku akademickiego 2016/2017. Zaproszenie zostało z wielką radością przyjęte. Nasze studentki z Turcji podkreślały, że będą ambasadorami naszej uczelni, miasta, regionu w swoim kraju.

W spotkaniu wzięli udział: Pani dr Elwira Miter-Dąbrowska oraz Profesor honorowy naszej uczelni dr Matthias Gleitze. Opiekunem podczas pobytu była Pani dr Elwira Miter-Dąbrowska, dzięki której nasze zagraniczne studentki – tak jak zgodnie podkreślały – czuły się jak u siebie w domu.