Poznaj nasze kierunki studiów

Spotkanie w Muğli

W czasie swojego pobytu dydaktycznego w partnerskim uniwersytecie Muğla Sitki Koçman University w Muğli (Turcja) w ramach programu Erasmus+, nasze wykładowczynie: dr Barbara Poważa-Kurko i mgr Iwona Waldzińska spotkały się ze studentem II roku Filologii angielskiej – Szymonem Kaczmarskim.

Szymon Kaczmarski przebywa w Muğli w ramach wymiany studenckiej w ramach programu Erasmus+ i realizuje część programu studiów w Turcji. Od lutego uczęszcza na zajęcia w Instytucie Literatury Angielskiej w Muğla Sitki Koçman University. Goście z Polski zostali serdecznie przyjęci i zaproszeni na kolację przez życzliwego gospodarza, u którego nasz student wynajmuje pokój – Pana Turana Landlorda, wykładowcy języka angielskiego w Muğli. Rozmowa była okazją do podzielenia się przez Szymona Kaczmarskiego swoimi doświadczeniami studiowania w Turcji, spostrzeżeniami dotyczącym kultury kraju oraz zdjęciami uniwersytetu, miasta i innych miejsc w regionie. Mamy nadzieję, że po powrocie do kraju będzie zadowolony i przekaże nam więcej informacji na temat wyjazdu studenckiego.


Wszystkich studentów zainteresowanych realizacją studiów/praktyki za granicą, zapraszamy do kontaktu: erasmus@uczelniaoswiecim.edu.pl, tel. 33 842-98-05 lub osobiście z uczelnianym koordynatorem programu dr Elwirą Miter-Dąbrowską (Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego, pok. 0.19 CsH).