Poznaj nasze kierunki studiów

Wizyta tureckiej delegacji z uczelni partnerskiej Muğla Sıtkı-Koçman University

Po półrocznym pobycie dwóch studentek Çigdem BUDAK i Sezen YİGİT, z uniwersytetu partnerskiego w Muğli, w ramach programu Erasmus+, w dniach  17 – 21 maja 2016 roku wizytę w naszej Uczelni złożyła Dyrektor Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Muğla Sıtkı Koçman – Pani prof. dr Nevide AKPINAR-DELLAL wraz ze swoim mężem Panem Necai DELLAL.

Program wizyty był bardzo różnorodny. Goście, którym towarzyszyli JM Rektor prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, prof. honorowy dr Matthias Gleitze, dr Elwira Miter-Dąbrowska oraz dr Henryk Mazepa, mieli okazję poznać nie tylko naszą Uczelnię, lecz również zwiedzić Muzeum Auschwitz- Birkenau, miasto Oświęcim z zamkiem i synagogą, zamek w Pszczynie oraz stolicę Małopolski – Kraków.

Jednym z najważniejszych punktów wizyty był wykład prof. Nevide AKPINAR-DELLAL na temat tureckiej kultury, historii I znaczenia spojrzenia na różne kultury bez uprzedzeń oraz wspierania pokojowej współpracy. Dwie z naszych studentek germanistyki zdecydowały się na kontynuowanie studiów na Uniwersytecie w Muğli w semestrze zimowym w ramach programu Erasmus +.

Również pięciu tureckich studentów zdecydowało się na roczny pobyt na naszej uczelni w nadchodzącym roku akademickim  na kierunku Filologia: trzy osoby na specjalności Filologia angielska i dwie osoby na specjalności Filologia germańska  z językiem angielskim. Współpraca pomiędzy naszymi uczelniami obejmuje nie tylko wymianę studentów, lecz również kadry akademickiej. Końcem września bieżącego roku delegacja wykładowców z naszej uczelni wraz z JM Rektorem prof. zw. dr hab. Witoldem Stankowskim weźmie udział w  międzynarodowym Kongresie organizowanym przez Uniwersytet w Muğli, wygłaszając tam swoje referaty.